XXVI Niedziela Zwykła – 30.IX.2018R.

1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 16.30, a w niedzielę o godzinie 14.30. W każdy poniedziałek Różaniec będzie odmówiony wieczorem o godzinie 16.30 ( będzie wystawienie i różaniec) , podczas tego nabożeństwa będzie udzielona również Komunia Święta. Msza Święta w poniedziałki odprawiana będzie rano o godzinie 7.00.

3. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.

4. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada pod koniec tygodnia, w niedzielę, 7 października. W tym dniu również będzie odpust w Parafii Niedźwiedź.

5. Dziś i jutro  rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

6. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Różańca Świętego i Mszy Świętej o godz. 17.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 16.45, będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej i za Papieża.

8. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa, oraz będziemy przeżywać wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie dla dzieci ze szkoły podstawowej klasy IV,V,VI, VII w czwartek od godz. 15.00 do 16.30, dla młodzieży i młodzieży gimnazjalnej z klas III Gimnazjum i Klas VIII , dorosłych w piątek od godziny 15.00 do 16.30. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz. 16.15 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 16.30 odmówimy Różaniec i Litanię do Serca Pana Jezusa, z Aktem Oddania się Sercu Jezusowemu. Msza święta wynagradzająca Sercu Panu Jezusowi jako przebłaganie za grzechy nasze osobiste i całego świata. W sobotę zapraszam na godzinę 16.00 na Nabożeństwo I Sobotnie – wynagradzające za popełnione grzechy wobec Serca Niepokalanego Maryi : Wystawienie, różaniec adoracja, akt oddania Sercu Maryi i Msza święta wieczorna o godzinie 17.00. Serdecznie wszystkich zapraszam. W pierwszy piątek  miesiąca o godz. 9.00 z sakramentami świętymi udajemy się do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej .

9. Od 01. 10.2018 do 30 kwietnia 2019 Msza św. wieczorna w tygodniu, będzie o godz. 17.00,                ( zamiast o godz. 18.00),  w niedzielę o godzinie 15.00 ( zamiast 17.00). Różaniec od jutra w tygodniu o godz. 16.30, w niedzielę o godz. 14.30. Zapraszamy

10. .Jak co roku w październiku ogłaszamy konkurs na „Różaniec z beleczego”. Zapraszamy do udziału dzieci w tym konkursie. Ważna informacja jeden Różaniec – jedno dziecko.

11. Spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek na Mszy św.  o godz. 17.00, a potem zapraszamy na spotkanie do salki katechetycznej. Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 15.30. Spotkanie   z kandydatami i z ministrantami oraz z lektorami w poniedziałek o godz. 17.00. Zapraszamy również chłopców ze szkoły podstawowej zwłaszcza z klas czwartych na zbiórkę ministrantów.

12. Wypominki Roczne i Jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Karteczki na których można napisać zmarłych można pobrać ze stolika z tyłu kościoła.

13. Ks. Proboszcz Jacek Ryłko Sdb z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach ( który zbierał dnia 16.09.2018 ofiary w naszej wspólnocie na budowę kościoła) dziękuje Parafianom za złożona ofiarę w czasie składki na ten cel w kwocie 3.188 złotych. Bóg zapłać 

14. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedli: Mrałty, Gąsiory, Słomiany: Pitek Zofia; Misiura Stanisława; Misiura Józefa; Zapała Maria; Liberda Michał; Liberda Zofia; Smreczak Agnieszka; Smreczak Monika; Smreczak Magdalena; Smreczak Krystyna; Smreczak Stanisław i za złożoną ofiarę 160 zł. na kwiaty do kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedla: Za Gronie.

15. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.