XXV Niedziela Zwykła – 23.IX.2018R.

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. Zapraszam na spotkanie robocze Radę Parafialną, dziś 23.09.2018 po Mszy św. o godzinie 10.00 na plebanię. Spotkanie to jest bardzo ważne , obecność jest  wskazana.

3. Zapraszam młodzież z klasy VIII we wtorek 25.09.2018, po Mszy świętej do Kościoła na I spotkanie do bierzmowania, natomiast klasy III gimnazjum  w piątek 28.09.2018 po Mszy świętej wieczornej.

4. Spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej, Ministrantów, lektorów i kandydatów w poniedziałek o godz. 17.30,  Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.30. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.

5. W środę o godz. 17.30 – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie  Msza święta wieczorna.

6. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.

7. W przyszłą niedzielę dzieci przygotowujące się do I komunii świętej wraz z rodzicami zapraszam  na godzinę 10.00 odbędzie się  poświęcenie różańców dla dzieci, a potem i wspólny różaniec w kościele, które poprowadzą dzieci.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, wszak z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki. 

9. Dziękuję Panom: Czesławowi  Zapale, Józefowi Kaciczakowi i Panu Marcinowi Kozyrze za pomoc przy prostowaniu płotu na cmentarzu. Bóg zapłać za pomoc i za to że nie odmówili mi swojej pomocy.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla; BRZYZEK: Kaciczak EWA; Liberda Anna; Liberda Maria; Dudzik Katarzyna; Misiura Maria; Misiura Michalina; Misiura Edyta; Misiura Renata; Misiura Jolanta; Haras Józefa; Halama Jolanta; Filipska Monika; Odyjas Janina; Luranc Anna i za ofiarę 160 zł. na kwiaty. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła z Osiedli  : Mrałty, Gąsiory, Słomiany.  Proszę uprzejmie o sprzątanie w  poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00.

11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

12. Przy wyjściu z kościoła można u ministrantów zakupić gazety : „ Gość Niedzielny”;  Mały Gość Niedzielny” dla dzieci z różańcem, „ Niedzielę”.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.