XXIV Niedziela Zwykła – 16.IX.2018R.

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2. Witamy w naszej wspólnocie ks. proboszcza dr. Jacka Ryłko SDB ( Salezjanin) z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach
dekanat Salwatorski , który będzie dzisiaj w naszej wspólnocie głosił Słowo Boże. Ofiarę złożona w czasie wszystkich Mszy Świętej przekażemy  na cel budowy kościoła w której ks. Proboszcz pracuje i w której buduje kościół dla wiernych ze swojej parafii. Bóg zapłać w imieniu ks. Proboszcza za złożoną na ten cel ofiarę.

3. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

4. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania
. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (we wtorek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Drodzy Rodzice, postarajcie  się szczególnie w tym tygodniu znaleźć dodatkowy czas dla naszych dzieci. Pomówmy z Nimi na temat tego, czego się ostatnio uczyły, co ich szczególnie zainteresowało lub zaniepokoiło, czego od nas oczekują. Nie żałujmy czasu na wychowanie naszych dzieci, gdyż to właśnie jest najważniejszą inwestycją nie tylko w ich rozwój, ale także w rozwój całego społeczeństwa, zapraszam dzieci, młodzież z rodzicami na Mszę św. wieczorną z okazji patrona Świętego Stanisława Kostki.

5. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie Uroczystości Matki Bożej Fatimskiej całej asyście za ubranie i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej
parafianom z osiedli: Mościska, Mościska Nowe domy, Borek, Ostra, Nowiny , Kozyry. Dziękuję rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieciom pierwszokomunijnym za niesienie różańca, ministrantom i lektorom, Panom za niesienia Baldachimu, Porębiańskiemu Rodowi  za upiększenie liturgii Fatimskiej swoim pięknym śpiewem i wszystkim, wiernym gościom ,  którzy wzięli udział tak liczny w modlitwie Fatimskiej – Pokutnej. Zapraszam już dziś na 13 października 2018 ( sobotę) na godz. 18.00,ze świecami na ostatnie wieczorne nabożeństwo Fatimskie, a zarazem zapraszam na odpust Parafialny.

6. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku
. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

7. W piątek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.


8. W niedzielę 23.09.2018 przypada  wspomnienie św. O. Pio. 
Ze względu na przypadające w tym dniu wspomnienia, szczególnego patrona, będziemy się modlić szczególnie za naszych bliskich przebywających za granicą. zapraszamy na wspólną modlitwę członków grupy św. Ojca Pio. Bardzo proszę o przybycie na msze świętą wszystkich, którzy mają kogoś za granicą, a także tych, którzy rozumieją, jak trudne jest życie z dala od domu rodzinnego. We wtorek zapraszam wszystkie osoby nalężące do Grupy O. Pio i nowych członków na Mszę św. zapraszam na I spotkanie Członków Grupy Ojca Pio do salki, po Mszy św.  Proszę wszystkich o przybycie, do kościoła i do salki.

9. Spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek po Mszy świętej wieczornej, Ministranci młodsi, starsi i Lektorzy w poniedziałek o godz. 17.30
.,  Spotkanie Grupy Misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.30. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.

10. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom
z osiedla : Filipy: Matuła, Maria, Matuła Aneta;  Napora Grzegorz, Cichańska Zofia; Cichański Jan; Cichańska Natalia; Cichańska Barbara; Cichańska Katarzyna; Cichańska Anna; Cichańska Barbara;  Kraus Teresa;  Bóg zapłać za ofiarę 110 zł. na dekorację kościoła. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny: z osiedla: Brzyzek. Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00.

11. Bardzo uprzejmie proszę o pomoc w uratowaniu i zabezpieczeniu płotu na cmentarzu czterech lub więcej Panów z naszej wspólnoty na poniedziałek na godzinę 9.00. Bardzo proszę uprzejmie o przyjście jest to bardzo pilna sprawa i proszę Was o pomoc.


12. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 10.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.
Uprzejmie proszę wszystkich członków Rady parafialnej o przybycie na to spotkanie.

13. W najbliższy poniedziałek 17.09.2018 będzie dodatkowa Msza św.
o godzinie 18.00 serdecznie  wszystkich chętnych zapraszam.

14. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia
, a zmarłej w minionym tygodniu śp. Elżbiecie KUBIK  lat 82 z Osiedla ZA Gronie niech miłosierny Bóg da wieczne z Nim odpoczywanie. Dobry Jezu…

15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej
: mamy do dyspozycji Gościa Niedzielnego, Niedzielę I Małego Gościa dla dzieci. Gazety te można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.