XXIII Niedziela Zwykła – 09.IX.2018R.

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 10.00  poświęcenie tornistrów dzieci klas 0, I szkoły podstawowej, oraz błogosławieństwo dzieci.

3. W czwartek 13 września 2018 odbędzie się piąte nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim będzie o godzinie 18.00. Proszę, aby  Figurę Matki Bożej Fatimskiej udekorowali i  niosła w czasie procesji asysta z osiedli Mościska, Nowe Domy – Mościska Nowe, Borek, Ostra, Nowiny , Kozyry. Proszę również o asystę do niesienia relikwii św. Jana Pawła II i Św. Franciszka , Hiacynty w i św. O Pio strojach regionalnych. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Nadzwyczajnych Szafarzy o pomoc w czasie Liturgii. Zapraszam Zespół „Pod Turbaczem” i  Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję. Plan dnia Fatimskiego 13.09.2018, Msza św. o godz. 7.00 adoracja do godziny 17.45. i o godzinie  18.00 Uroczysta Suma i  Różaniec Fatimski pokutny, procesja, adoracja relikwii Św. Jan Pawła II.

4. W najbliższy piątek  przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża bywa źle traktowany przez niektórych, zatem weźmy udział we Mszy Świętej w kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. w kościele uczcimy krzyż przywieziony z Jerozolimy poprzez ucałowanie relikwii krzyża. W tym dniu z parafii i dekanatu wyruszy pielgrzymka na Górę Potaczkową do Krzyża, na Mszę św. o godz. 17.00.  Podczas tej Mszy św. nasz ks. diakon Krzysztof Pierzchała wygłosi kazanie na temat Krzyża świętego, Mszę Św. odprawi nowy wikary z Parafii Niedźwiedź. Gromadzimy się o godzinie 13.45 , przy kościele a o godz. 14.00 nastąpi wspólne wyjście pod Krzyż.  Zachęcam wszystkich do udania się na to spotkanie przy Krzyżu, będzie obecny cała nasza Gmina. Zapraszam.

5. W sobotę, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną.

6. W środę na godzinę 16.45 zapraszam rodziców z klasy III podstawowej  spotkanie będzie ono dotyczyło rocznego przygotowania do I Komunii świętej.

7. W piątek 14.09.2018 serdecznie zapraszam rodziców i młodzież z klas III gimnazjum i z klasy VIII, na  spotkanie związane z przygotowaniem do przyjęcia sakramentu bierzmowania po Mszy św. wieczornej. Proszę wszystkich o obecność. 

8. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy), grupa Misyjna które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup. Spotkania odbywają się: spotkanie Oazy młodzieżowej w piątki po Mszy św. wieczornej. Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.00. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów,, oraz Lektorów w poniedziałek  spotkania w Sali katechetycznej. Wszystkich chętnych chłopców po III klasie szkoły podstawowej, a mających pragnienie służyć Bogu przy ołtarzu zapraszamy na to spotkanie. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.

9. Dzisiaj po Mszach świętych można pod chórem złożyć ofiarę u Państwa z Rady Parafialnej na organy , czy na remont, lub gaz, czy potrzeby naszego kościoła. Za wszelką pomoc finansową i materialną złożoną  składam serdeczne Bóg zapłać. Już dziś zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w niedzielę 23.09.2018  po Mszy świętej o godzinie 10.00. Proszę wszystkich członków o obecność na tym ważnym spotkaniu.

10. Dnia 16.09 2018 roku przyjedzie do nas ks. Proboszcz Ks. dr. Jacek Ryłko SDB z budującej się Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie Pychowicach. Nasz dekanat w tym nasza parafia jest patronką budującego się kościoła i poprzez składkę z niedzieli wspieramy go przy budowie świątyni.

11. Od października br. zawsze przed  udzieleniem sakramentu chrztu świętego odbywać się będą spotkania z rodzicami,  i  z rodzicami chrzestnymi  po wieczornej Mszy świętej, w salce katechetyczne, lub w kancelarii.

12. W przyszłą niedzielę rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

13. Również w przyszłą niedzielę będzie wyjazd z naszej Parafii do Kalwarii na Święto Rodzin; o godz. 5.30 wyjazd z przed kościoła, Droga Krzyżowa, i Uroczysta Msza święta o godzinie 10.00 . Przyjazd w godzinach popołudniowych

14. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Kaczorówka: Cież Anna; Kozyra Maria; Misiura Bożena; Misiura Renata; Misiura Anna; Misiura Bożena; Hryniawska Bogumiła; Antosz Stanisława; i za ofiarę 80 zł. na potrzeby świątyni. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedle „Filipy”.

15. Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów na przyjęcie obfitych Bożych łask.

16. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.