XXII Niedziela Zwykła 02.IX.2018r.

1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 8.00 zapraszam wszystkich członków róż różańcowych, do wspólnej modlitwy i  na zmianę tajemnic różańcowych.

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8.00, pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły.

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Okazja do spowiedzi będzie jeszcze codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. i w czwartek, ( dla szkoły podstawowej) i w piątek ( dla młodzieży Gimnazjalnej i średnich szkół  i dla  dorosłych) od godz. 15.00 do 17.30.

5. We wtorek o godzinie 19.00 będzie odprawiona w Koninkach w kaplicy Odpust ku czci św. Rozalii. Będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców.

6. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w niedzielę 09.09.2018 o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami. Zapraszam wszystkie dzieci z klas 0 i 1 ze szkoły podstawowej z rodzicami na Mszę św. jest to ważne spotkanie dla dzieci i rodziców.

7. W pierwszy czwartek miesiąca godzina święta przez cały dzień od 7.30 do 17.45, a następnie – Msza Święta o godzinie 18.00, będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

8. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Zacznijcie go, kochani, z czystymi sercami, aby łaska Boża mogła łatwiej docierać do każdego zakątka waszych serc. W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów, oraz chętnych młodzieńców do Służby Bożej  w piątek 8.09.2018 przed Mszą świętą, o godz. 17.00, w salce,  spotkanie to jest obowiązkowe ( którzy chłopcy nie przyjdą na to spotkanie to będzie znak , że rezygnują ze służby Panu Jezusowi przy ołtarzu ) bardzo serdecznie też, proszę rodziców byłych ministrantów o zwrot komży, alby, sukienek, jak również kapturków do ks. diakona i do kościoła. Wszystkich chętnych chłopców po III klasie szkoły podstawowej, a mających pragnienie służyć Bogu przy ołtarzu zapraszamy na to spotkanie organizacyjne. I spotkanie OAZY w piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszam uczniów z szkól  średnich, młodzież  z klasy III Gimnazjum, bierzmowanych oraz z klasy VII, VIII również przygotowujących się do tego sakramentu.

10. Zapraszam w sobotę 12.09.2018 na godzinę 17.00 do kościoła Rodziców dzieci klas III – komunijnej
w sprawie całorocznego przygotowania do tej wielkiej uroczystości. Spotkanie to jest obowiązkowe.

11. Rodziców uczniów  z klas III Gimnazjum i klasy VIII, i  uczniów, którzy pragną przystąpić w tym roku szkolnym 2018/2019
  do Sakramentu Dojrzałości w piątek po Mszy świętej wieczornej. Nastąpiły zmiany dotyczące przyjmowania sakramentu Bierzmowania. Spotkanie to jest obowiązkowe.

12. Przypominam, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii:
codzienną Eucharystię sprawujemy o godz. Poniedziałek , czwartek o godz. 7.00; we wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę, o godzinie 18.00. w niedziele i święta o godz. 8.00, 10.00, 17.00 W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa: w środy – na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30, a w piątki – na Koronkę do miłosierdzia Bożego i Litanie do Miłosierdzia Bożego o godz.: 17.30; w czwartek mamy całodzienną adoracje Pana Jezusa w naszym kościele, w sobotę Różaniec Fatimski pokutny za naszą Parafię o godzinie 17.30 ( tak będzie do końca września, od października będzie zmiana godzin).  Zapraszam.

13. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt Maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. W piątek tradycyjnie po Mszy św. będzie poświęcenie ziarna siewnego.

14. Zapraszam na pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii w niedzielę 09.09.2018 , godz. 5.30 wyjazd z pod kościoła,
, 9.00 Droga Krzyżowa na dróżkach, 10.00 Msza św. z udziałem ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego powrót w godzinach popołudniowych. Zapisy dziś w niedzielę po mszach św. (ostateczny termin zapisów tylko do czwartku bo trzeba zamówić autobus, miejsc przewidziano 20). 

15. Za tydzień jest druga niedziela miesiąca września Panie i Panowie z Rady Parafialnej pod chórem Kościoła, będą zbierać ofiary na potrzeby naszego kościoła.
Bóg zapłać wszystkim , którym leży na sercu dobro naszego kościoła  i starają się poprzez złożona ofiarę, pomagać w remontach i renowacji kościoła, oraz dają na ogrzewanie i na Jego utrzymanie. Bóg Wam wszystkim Zapłać. Za wszystkich ofiarodawców zostanie odprawiona Msza Święta dnia 05.10 2018  o godzinie 15.00 w kościele.

16. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom
z osiedlaCHYBY: Krzysztofiak Zofia; Złydaszyk Janina; Złydaszyk Joanna; Złydaszyk Jowita; Zelek Beata; Liberda Katarzyna; Liberda Bożena; Sobczak Anna i za ofiarę 80 zł złożoną na kwiaty do kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: KACZORÓWKA: Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

17. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia
oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

18. Polecamy prasę katolicką:
GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELĘ. Zapraszamy do lektury;

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.