XIII Niedziela Zwykła – 01.VII.2018R.

1. Witam  serdecznie wszystkich odpoczywających w naszej wiosce i górach. Życzę Wam dobrego wypoczynku, wzmocnienia sił duchowych i fizycznych, umocnienia więzi z Bogiem.

2. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie.
Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

3. Po Mszy świętej o godzinie 8.00 będzie spotkanie Grup Różańcowych  i zmianka tajemnic Różańca  świętego.


4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 7.30 do 17.30, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w piątek od godz. 6.30 do 7.00 i popołudniu 0d 15.00 do 17.30 , a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godzinie 17.30 a Msza święta o godzinie 18.00. Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9.00. Wierni odprawiający pierwsze piątki miesiąca niech przyjmą Komunię Świętą w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i innych ludzi.
5. Wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych w naszej parafii będzie następujący:Msze św.:

  • w dzień powszedni w poniedziałek, czwartek rano o 7.00, popołudniu w środę, czwartek, piątek , sobotę o godzinie 18.00.
  • W niedzielę Msze św. o: 8.00, 10.00, 17.00.
  • Okazja do spowiedzi pół godziny przed nabożeństwem lub Mszą św.
  • We czwartek adoracja od 7.30 do 17.30;
  • W piątek koronka Do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem o godz. 17.40;
  • W sobotę różaniec w intencji naszej parafii o godz. 17.25;
  • Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po zakończonej Mszy św.


Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszam do licznego udziału w codziennej Eucharystii i w tych nabożeństwach.

6. W przyszłą II niedziele miesiąca lipca będzie można złożyć pod chórem kościoła, ofiarę na organy , lub na pomoc w utrzymaniu kościoła. Proszę Panów i Panie z Rady Parafialnej o pomoc  w przyjmowaniu tych darów i ofiar na rzecz naszego kościoła. Wszystkim którzy złożyli do tej pory ofiary na ogrzewanie, światło, utrzymane kościoła składam serdecznie Bóg zapłać . Pragnę poinformować że za wszystkich darczyńców, i za tych co składają ofiary na nasz kościół, będzie odprawiona Msza święta 15 sierpnia  2018 o godzinie 17.00. Bóg zapłać.

7. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

8. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

9. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla Porębscy II. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny: z osiedla: Pańskie, GPN Park. Prace proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godz. 9.00.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej , którą można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.


 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.