XX Niedziela Zwykła – 19.VIII.2018R.

1. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

2. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

3. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W środę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

4. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. W piątek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

6. W niedzielę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

7. Dziękuję za ubranie figury Matki Bożej Fatimskiej mieszkańcom osiedla: Buchole, Kopajdy, U Zochra, Bastówka , Zapały.   oraz za niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej, rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym za sypania kwiatów, dzieciom pierwszokomunijnym za niesienie różańca, lektorom i ministrantom za przygotowanie asysty, Panom za niesienie Baldachimu, Nadzwyczajnym Szafarzom, Panu Organiście za oprawę muzyczną dla naszej uroczystości i wszystkim parafianom i Gościom za czynny udział w naszej uroczystości. Dziękuję również Zespołowi „Porębiański Ród” za śpiew w czasie Uroczystości i procesji Bóg Wam wszystkim zapłać , niech Matka Boża Fatimska Wami wszystkimi się opiekuje.

8. Pragnę przekazać rodzicom dzieci i  młodzieży szkolnej , że w tym roku katechizmy są te same z co w ubiegłym roku, wyjątkiem dzieci z klasy III szkoły podstawowej i klas VIII , którym kupię nowy katechizm. Pozostałe dzieci niech się wymienią w szkole po miedzy kolegami i koleżankami.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedli: Nowina; Kozyry: Wilk Monika; Kozyra Jerzy; Kozyra Agata; Kozyra Anna; Kozyra Halina; Kozyra Jolanta; Kozyra Stanisława; Strama Katarzyna; Zapała Paulina; Zapała Janina; Zapała Bożena; Zapala Beata;  Ogiela Katarzyna i za ofiarę 140 zł złożoną na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla Malarze. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

10. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
Zmarłych w minionym tygodniu + śp. Katarzynę Stróżak lat 80 i śp. Mariannę Halama lat 87 polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga.

11. Polecamy prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ, Zapraszamy do lektury;

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.