XVIII Niedziela Zwykła – 05.VIII.2018R.

1. Serdecznie witam wszystkich naszych Gości i Turystów, życzę Wam dobrego wypoczynku. Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Spróbujmy wykorzystać ten czas również na dobrą lekturę, spotkania z bliskimi, jak i inne zajęcia, które pomogą nam z wdzięcznością spojrzeć na nasze życie.

2. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia
. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak  najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

3. Dzisiaj jest I niedziela sierpnia po każdej Mszy Świętej będzie krótka adoracja. Po Mszy Świętej o godzinie 8.00 będzie zmianka tajemnic Różańcowych.


4. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego,
- Msza  świata będzie odprawiona o godzinie 7.00 rano. Zapraszam.

5. W poniedziałek 13 sierpnia 2018 odbędzie się czwarte nabożeństwo Fatimskie w tym roku.
Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim i procesją wokół kościoła będzie o godzinie 18.00. Na to święto figurę Matki Bożej Fatimskiej proszę o udekorowanie i o niesienie figury w czasie procesji  asystę z osiedli: Buchole, Kopajdy, U Zochra, Bastówka , Zapały.   Proszę również o asystę do niesienia relikwii św. Jana Pawła II i Św.. Franciszka i Św. Hiacynty, św. O Pio w strojach regionalnych. Proszę Panów z Rady parafialnej do niesienia baldachimu, rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Nadzwyczajnych Szafarzy Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

6. Przypominam o Uroczystościach  Dożynkowych w naszym Kościele ,
które odbędą się w niedziele 12.08.2018 o godzinie 10.00.

7. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają dwa święta.
Już w najbliższy czwartek, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej,  zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy.

8. W piątek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258).


9. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów.
W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

10. Za tydzień jak co miesiąc przypada II Niedziela miesiąca , Panowie i Panie z Rady Parafialnej będą dyżurować pod chórem , można złożyć u nich ofiarę na prace i utrzymanie i na ogrzewanie kościoła.


11. Zapraszam Gości , turystów , parafian na „Lato Pod  Turbaczem”
, które odbędzie się w  niedzielę 12.08.2018. przy stadionie GKS „ORKAN” w Porębie Wielkiej, o godzinie 15.00 do 24.00. Szczegóły znajdują się na afiszu w gablocie. Zapraszam.

12. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.


13. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Rusnaki
; Strama Maria; Potaczek Barbara; Rusnak Józefa; Rusnak Bożena; Nowak Monika; Zapała Helena; Zapała Kazimiera; Słoboda Anna; Barzyk Maria; Piechocińska Barutowicz Joanna;  Bóg zapłać za ofiarę 100 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla Mościska, N. Domy, Borek; Ostra . Pracę proszę wykonać we wtorek ( ponieważ w poniedziałek przypada święto Przemienienia Pańskiego)  i w sobotę o godzinie 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.