XVII Niedziela Zwykła – 29.VII.2018R.

1. Serdecznie witam wszystkich naszych Gości i Turystów, życzę Wam dobrego wypoczynku.

2. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą.
Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

3. W środę rozpoczyna się sierpień,
w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

4. W najbliższą środę, 1 sierpnia, przypada 74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego
. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Te ważne intencje przedłożymy Panu Bogu podczas wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli.
Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Podczas pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 17.30, przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada 4 sierpnia. W pierwszy piątek miesiąca, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa o godz. 17.30 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele w czwartek i piątek od godz.15.00 do 17.30. ( skorzystajmy szczególnie tym bardziej że nasi Księża przerywają urlop wakacyjny, by nam posłużyć w konfesjonale). W czwartek – obok naszych osobistych intencji – Matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą Wychowawczynią powołań kapłańskich. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca o godzinie 17.00 ( Różaniec Fatimski, adoracja, i Msza święta). Do chorych udamy się w piątek od godziny 9.00 rano.( proszę uprzejmie zgłaszać których chorych w domu nie, ma czy są w szpitalu czy, gdzieś wyjechali, jest to bardzo ważna wiadomość dla Mnie i dla innych chorych).

7. Przypominam, że w naszej wspólnocie Parafialnej odbędą się Dożynki w Porębie Wielkiej
, w niedziele 12.08.2018 o godzinie 10.00, proszę uprzejmie Pana Sołtysa o wyznaczenie Roli i przygotowanie wieńca dożynkowego od naszej Parafii Panu Bogu i naszej Pani Fatimskiej, . Również proszę o kontakt ze mną by odpowiednie przygotować Liturgię Dożynkową, przedstawiciela Roli, czy części parafii,  która będzie w tym roku przygotowywać wieniec i będą przewodniczyć Uroczystościom, oraz Pana Sołtysa. Zapraszam  na spotkanie w tym tygodniu na plebanii, po wieczornej Mszy świętej.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom
z osiedla TRAMY: Pochroń Kamila; Wietrzyk Natalia; Haras Maria; Burnus Zuzanna; Domagała Agata; Domagała Małgorzata; Kaciczak Józef; Kaciczak Zuzanna; Kaciczak Helena;  Kozyra Anna; Kozyra Anna; Zagrabińska Małgorzata; Domańska Anna; Kałafut Barbara; Pachowicz Stanisława; Nawara Magdalena; Tam Janina; Tram Ewa; Tram Michalina;  Tram Władysława; Tram Michalina; Krzysztofiak Lucyna  oraz za złożona ofiarę 200 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: RUSNAKI. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

9. Jubilatom i solenizantom życzymy obfitych Bożych darów.


10. Zapraszam do zakupienia nowych numerów gazet „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” , aby pogłębić swoja wiarę.
Gazety można nabyć u ministrantów przed kościołem.
 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.