XVI Niedziela Zwykła – 22.VII.2018R.

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2. Dzisiaj tj. (niedzielę 23.07. 2017 )  po Mszach świętych  poświęcenie pojazdów
( ponieważ 25.VII, św. Krzysztofa patrona kierowców, przypada w poniedziałek). Święty Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się po każdej Mszy św. w niedzielę -  ustawiamy samochody, rowery i motocykle, traktory, które mam poświęcić wokół Kościoła i przed plebanią.

3. 
W najbliższy środę, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

4. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.

5. W czwartek, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

6. Zapisy na 38. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę dziś 22.07, oraz 24, 25,26,.07.2018  u Pani Józefy Lupy i Ani Cichańskiej w salce parafialnej po Mszach świętych. Przypominam, że Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 4 sierpnia do 11 sierpnia. Wyruszy z Mszany Dolnej 4 sierpnia po mszy świętej o godzinie 8.00. Przy zapisie należy podać numer PESEL, adres, telefon. Koszt: 40 zł dla młodzieży do gimnazjum włącznie ( do 16 roku życia) i 70 zł. dla pozostałych ( młodzieży ze szkół średnich i dorosłych); 40 zł dodatkowa opłat za autokar powrotny z Częstochowy ( dla chętnych).

7. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Porębscy Cz.III i Starmachy
: Tram Józefa; Tram Anna; Trojak Józefa; Woźniak Małgorzata; Jania Danuta; Wietrzyk Katarzyna; Olszewska Maria; Rusnak Józef; Zapała Agata; Zapała Sylwia; Liberda Anna; Cichórz Grażyna; Olszewska Mariola; Pani Józefa  Bóg zapłać za złożona ofiarę na Kościół 110 złotych. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedli: Tramy. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godzinie 9.00.

8. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy
bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. 

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej,
która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.