XV Niedziela Zwykła – 15.VII.2018R.

1. Serdecznie witam wszystkich naszych Gości i Turystów, życzę Wam dobrego wypoczynku.

2. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję.
Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

3. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie Uroczystości Matki Bożej Fatimskiej całej asyście:
parafianom z osiedli: Stróże, Porębscy. Dziękuję rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieciom pierwszokomunijnym za niesienie różańca, ministrantom i lektorom, Panom za niesienia Baldachimu, Szafarzom, Panu Organiście  i  Porębiańskiemu Rodowi  za oprawę muzyczną naszej uroczystości i wszystkim, wiernym gościom ,  którzy wzięli udział tak liczny w modlitwie Fatimskiej – Pokutnej. Zapraszam już dziś na 13 sierpnia 2018 na godz. 18.00.

4. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel.
Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

5. W przyszłą  niedzielę 22.07. 2018 poświęcenie pojazdów
( ponieważ 25.VII, św. Krzysztofa patrona kierowców, przypada w środę). Święty Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się po każdej Mszy św. w niedzielę -  ustawiamy samochody, rowery i motocykle, traktory, które mam poświęcić wokół Kościoła i przed plebanią.

6. 22 lipca, w niedzielę podczas każdej mszy świętej 
będziemy modlić się za pracujących za granicą.

7. Zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek
o godzinie 17.40, natomiast w sobotę różaniec w intencjach parafii o godz. 17.25. na różaniec można przynosić napisane na kartce intencje, które należy położyć na klęczniku. W środę o godz. 17.30 Nowenna do matki Bożej Fatimskiej. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tych modlitwach.

8. Zapisy na 38. Piesza Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Gorę w niedzielę dziś 15.07. 2018 i 22.07.2018 u Pani Józefy Lupy i Ani Cichańskiej w salce parafialnej po Mszach świętych.
Przypominam, że Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 4 sierpnia do 11 sierpnia. Wyruszy z Mszany Dolnej 4 sierpnia po mszy świętej o godzinie 8.00. Przy zapisie należy podać numer PESEL, adres, telefon. Koszt: 40 zł dla młodzieży do gimnazjum włącznie ( do 16 roku życia) i 70 zł. dla pozostałych ( młodzieży ze szkół średnich i dorosłych); 40 zł dodatkowa opłat za autokar powrotny z Częstochowy ( dla chętnych).

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Nowa Wieś, Kaciki
: Cichańska Krystyna; Cichańska Elżbieta; Cichańska Jadwiga; Cichańska Alicja; Szczypta Anna; Mysza Maria; Sobczak Józefa; Kaczor Magdalena; Sobczak Monika; Sobczak Józefa; Gniecka Beata; Gniecka Elżbieta; Kacik Zofia; Pranica Janina; Wieczorek Jadwiga; Skowronek Julia; Skowronek Joanna; Podoba Kazimierz. Bóg zapłać za złożona ofiarę 160 złotych na środki czystości do utrzymania kościoła. O utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedli: Porębscy Cz. III, ( od Pani Dawiec do  Pani Woźniak); Starmachy. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godzinie 9.00.

10. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy
bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku.

11. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.
W minionym Tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Stramę lat 83 z osiedla Rusnaki. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…..

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej,
która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.