XIV Niedziela Zwykła – 08.VII.2018R.

1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

2. Dzisiaj pragniemy pożegnać i podziękować za prace jaką wykonywał w naszej wspólnocie ks. Dawida Kunę który cały rok pomagał nam wpierw jako diakon, a później już jako ksiądz w pracy duszpasterskiej w naszej Parafii.  Bóg zapłać za Twoją  pracę , niech Chrystus Ciebie  prowadzi , a Maryja Pani Fatimska opiekuje się Tobą przez całe życie kapłańskie i prywatne.  Polecam Go Waszym modlitwom.

3. Dzisiaj w przedsionku kościoła Panie i Panowie z Rady Parafialnej zbierają ofiary na rzecz  naszego kościoła.

4. W środę, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury.

5. W środę o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie – Msza Święta wieczorna.

6. W piątek przypada 13.07.2018 Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim będzie o godzinie 18.00. Na tę Mszę świętą proszę o asystę do ubrania i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej parafian z osiedli: Stróże Porębscy. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

7. Zapisy na 38. Piesza Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Gorę w niedzielę 15, i 22 VII po każdej Mszy świętej w salce Parafialnej, u Pani Józefy Lupy , Ani Cichańskiej. Przypominam, że Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 4 sierpnia i potrwa do 11 sierpnia. Pielgrzymi wyruszą z Mszany Dolnej po mszy świętej o godzinie 8.00. Przy zapisie należy podać numer PESEL, potrzebny do ubezpieczenia, adres, telefon. Koszt: 40 zł dla młodzieży do gimnazjum włącznie ( do 16 roku życia), 70 zł. dla pozostałych: młodzieży ze szkół średnich i dorosłych. 40 zł dodatkowa opłat za autokar powrotny z Częstochowy ( dla chętnych).Spotkanie przed pielgrzymkowe w Domu Parafialnym przy kościele św. Michała 2.08.2018 o godz. 20.00;

8. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

9. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla Pańskie GPN Park:  Czarnota Zofia; Sopata Halina; Cichorczyk Dorota; Cichorczyk Barbara; Zatorska kataryna; Zapała Małgorzta; Franczyk Stanisława; Cichorczyk Józefa; Słowik magdalena; Chwustek Kazimierz; Rucińska Adela; Strachmann Ewa i  za ofiarę  90 zł. na dekorację kościoła. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny: z osiedla: Nowa Wieś, Morgi , Kaciki. Prace proszę wykonać w poniedziałek i sobotę o godz. 9.00.

10. Składam podziękowanie Panom:  Czesławowi Zapale; oraz Wojtkowi Kielusiakowi za wykoszenie trawy przy kościele i na cmentarzu i Panu Pawłowi za posprzątanie wysuszonej trawy.

11.Pozdrawiamy ko rzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku.

12. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.

14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej , którą można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.