XII Niedziela Zwykła – 24.VI.2018R.

1. Dziś przeżywamy Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata. Dziś mamy odpust w Parafii Olszówka.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego. 

3. Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę o godz. 16.30, w dzień powszednie o godzinie 17.30.

4. W środę, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.

5. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje. Wszystkim wypoczywającym, oraz dzieciom i młodzieży życzę Błogosławionych dobrych spokojnych i udanych wakacji. Niech Matka Boża wszystkimi się opiekuje.

6. We wtorek 26.06.2018  zapraszamy wszystkich , których bliscy pracują za granicą , oraz Grupę O. Pio na Mszę św. a po niej spotkanie w salce.

7. Zapraszam na Dożynki Poręba Wielka - 2018 ; odbędą się 12 sierpnia2018  na sumie o godzinie 10.00. Zapraszam i zachęcam do zrobienia wieńców dziękczynienia Panu Bogu i naszej Królowej Gorczańskiej Pani Fatimskiej.

8. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedli: Porębscy Cz.I: Stróżak Renata; Stróżak Beata; Stróżak Janina; Czech Katarzyna; Cichorczyk Maria; Rapta Jadwiga; Luberda Janina; Zapała Ewa; Porębska Urszula; Porębska Anna;  Myszogląd Józefa; Wilk Maria;  i za złożona ofiarę 130 złotych na kościół.   Proszę w tym tygodniu o sprzątanie rodziny: z osiedla: Porębscy II. ( od Państwa Walencik do Pani  Jania ); prace proszę wykonać w poniedziałek  i  w sobotę o godz. 9.00.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.