X Niedziela Zwykła – 10.VI.2018r.

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 17.30, a  w niedziele o godzinie 16.30.

3. W dniu wczorajszym podczas Uroczystości Serca Pana Jezusa w Seminarium Krakowskim ks. Rektor ogłosił gdzie idą na parafię na roczną praktykę nowi diakoni.  Ks. Rektor przychylił się do mojej prośby i przydzielił do naszej parafii już piątego diakona na roczną praktykę, jest nim Ks. diakon Krzysztof Pierzchała. Dziękujmy Panu Bogu za dar otrzymania nowego diakona.

4. We wtorek  13 czerwca 2018 odbędzie się drugie nabożeństwo Fatimskie w tym roku.  . Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim będzie o godzinie 18.00. Na tę msze świętą proszę o asystę do ubrania i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej parafian z osiedli: Kaczorówka, Filipy. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zakończenie dla dzieci z przedszkola będzie dnia 19.06.2018 o godz. 09.00 w kościele; klasy II , III gimnazjum w czwartek 21.06.2018 o godzinie 16.00, natomiast w szkole będą mieć zakończenie w piątek 22.06.2018 o godz. 8.00 rano.; szkoła podstawowa w piątek 22.06.2016 o godzinie 8.00 rano, a potem mają zakończenie w szkole.

6. Bóg zapłać czterem Różom Różańcowych za złożone ofiary ( 1000 złotych) na  prymicyjny dar dla  Ks. Dawida , który złożyliśmy od parafii w czasie prymicji ( da ornatu i walizeczki do odprawiania Mszy świętej, kielicha z patena i bielizny kielichowej, figury  naszej Pani Fatimskiej. Jeszcze raz składam serdeczne Bóg zapałać za pomoc.

7. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

8. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni rodzinom młodzieży  Bierzmowanych. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny osiedle: Stróże (całe oiedle); Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00. Bardzo uprzejmie proszę tatów do ściągnięcia w poniedziałek wieńca z drzwi wejściowych kościoła i krzyża, oraz banerów. Proszę uprzejmie o pomoc.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.