IX Niedziela Zwykła – 03.VI.2018r.

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

3. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 17.30 , w niedziele o godz. 16.30.

4. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała, o godzinie 17.00 śpiewamy Nieszpory z Uroczystości Ciała I Krwi Pańskiej, a ok godziny 17.30 będzie procesja wokół kościoła  w zależności od pogody. Zapraszamy wszystkie dzieci również z klas III  i IV i  całą wspólnotę Parafialną;

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 18.00, wcześnie o godzinie 17.30 odbędzie się procesja i ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Zapraszam młodzież gimnazjalna na spotkania przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości i ich rodziców we wtorek o godzinie 19.00 – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, w środę uroczysta msza święta z nałożeniem krzyża świętego , w piątek od godziny 15.00 do 16.00 spowiedź święta przed sakramentem bierzmowania. Bierzmowanie będzie w sobotę 9.06. 2018 o godzinie 15.00, bierzmować będzie Jego Ekscelencja ks. bp. Damian Muskus.

7. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna, będzie uroczyste Nabożeństwo o godzinie 17.00. Zapraszamy.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzicom Dzieci Rocznicowym dzieci z klas IV. Za posprzątanie kościoła i przygotowanie go na prymicje i rocznicę I Komunii Świętej. Proszę o sprzątanie kościoła w nadchodzącym tygodniu w poniedziałek i sobotę o godzinie 9.00 rodziców i młodzież gimnazjalną. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.