X Niedziela Zwykła – 27.V.2018r.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. O godz. 10.00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

3. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy następujące rodziny z osiedli:

  • Ołtarz pierwszy - przy domu p. Domańskich ––o pomoc proszę z osiedli: Mościska, N. Domy, Borek; Ostra; Rusnaki;
  • Ołtarz drugi – przy domu p. Tramów ––osiedle Starmachy, Tramy Nowina Kozyry i proszę młodzież z Oazy.
  • Ołtarz trzeci – przy domu p. Zapałów –– z osiedli: Zapały i Cichorze, Pańskie , Nowa Wieś, GPN
  • Ołtarz czwarty – przy domu p. Burnusów – osiedla: Porębscy całe osiedle, Stróże;


4. Boże ciało i procesje w oktawie Bozego Ciała, proszę o asystę do ubrania i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej parafian z osiedli: Zapały Brzyzek, Mrałty , Gasiory,  Za Gronie, Matki Bożej Niepokalanej z osiedli Jopki,  Kaczory, Halamy, Kurki; Figurę Serca Pan Jezusa: Zapały, Cichoprze, Luberdy, Stróże. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Proszę uprzejmie  Chór Gloria Dei o poprowadzenie śpiewu w kościele i przy ołtarzach.  Porębiański Ród o śpiew w czasie  uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

5. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie od piątku do Piątku o godz. 17.00 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie ok godziny 17.30 procesja , podczas której będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

6. Przypominam, że w czerwcu codziennie o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie Litanii do Serca Pana Jezusa, w niedzielę o godzinie 16.30,  na które serdecznie wszystkich parafian zapraszam. Przypatrzmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż na mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela? Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem!

7. Przypominam , że Msze św. w miesiącu czerwcu odprawiane są o godzinie 18.00 w poniedziałek i czwartek dodatkowo rano o godz. 7.00. Spowiadam zawsze  pół godziny przed każdą Mszą św.  Kancelaria czynna od wtorku do piątku po Mszach św. wieczornych w poniedziałek i czwartek po Mszy św. poranne do godz. 7.00. W środę nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 17.15, w czwartek całodzienna adoracja w kaplicy od 7.30 do 18.00, w piątek o 17.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia, w sobotę o godz. 17.25, różaniec w intencji naszej parafii, można przynosić  na kartkach zapisane prośby w intencjach których odmówimy różaniec.

8. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i przed Bożym Ciałem w naszym kościele w środę od godziny 15.00 do 17.30. Do chorych udamy się w piątek od godziny 9.00 rano. Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę. W sobotę o godz. 17.00 Nabożeństwo I soboty . Zapraszam

9. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 18.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

10. W poniedziałek zapraszam na spotkanie Rodziców i dzieci z klas IV – Rocznicowych na spotkanie o godzinie 16.00 do Kościoła. Spowiedź święta przed rocznicą będzie w piątek od godziny 16.00 do 17.00.

11. W dniu wczorajszym wyświęcono 20 księży dla diecezji Krakowskiej również został wyświęcony nasz diakon ks. Dawid Kuna, 15.06. otrzyma aplikatę do nowej Parafii gdzie będzie pracować od nowego roku szkolnego. Polecam Go Waszym modlitwom.

12. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Dzieci Komunijnych . Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziców dzieci Rocznicowych. (z klas IV).Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.