VII Niedziela Wielkanocy 13.V.2018r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA
ODPUST  PARAFIALNY – MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

 

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. Dzisiaj w naszej wspólnocie Parafialnej przeżywamy Odpust Parafialny  - Matki Bożej Fatimskiej. Sumie Odpustowej o godzinie 10.00 przewodniczyć będzie i wygłosi homilie O. Pijar Edward Leśniak. Zaraz po Mszy Świętej będzie wystawieni i Różaniec Fatimski w kościele, a potem procesja wokół kościoła. Zapraszam Parafian, Gości na tą uroczystość Maryjną. Po Mszy świętej odśpiewamy Te Deum  i ucałujemy relikwie Świętych dzieci Fatimskich Franciszka i Hiacynty.

3. Przed Mszą Świętą o godzinie 9.45 Dzieci z Siostrą Bernadetta przypomną nam historię Objawień Fatimskich. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

5. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

6. Od jutrzejszego poniedziałku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

7. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30. Starajmy się również  wieczorem gromadzić się przy kapliczkach w naszej parafii.

8. Dzisiaj w Krakowie jest Procesja  Świętego Stanisława Biskupa i męczennika z Wawelu na Skałkę gdzie zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę.

9. We wtorek 15.05.2018 zapraszam dzieci z klasy Komunijnej na spotkanie o godzinie 15.00 do Kościoła, młodzież zapraszam w środę 16.05.2018 o godzinie 18.30.

10. We wtorek o godzinie 19.00 odprawiona zostanie Msza święta w Koninkach dla mieszkańców tej części parafii.

11. Również we wtorek  zapraszam grupę O. Pio i wszystkich , których z rodziny pracują za granicą do modlitwy na Mszy Świętej o błogosławieństwo Boże dla nich w pracy na zachodzie, zapraszamy równocześnie po Mszy Świętej na spotkanie  w salce katechetycznej.

12. W poniedziałek Msza Święta jest zostanie odprawiona rano o godzinie 7.00, a popołudniu o godzinie 17.30 będzie nabożeństwo majowe i połączone z Komunia Świętą.

13. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki.

14.  Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

15. Bóg zapłać za sprzątanie w minionym tygodniu mieszkańcom osiedli: Cichorze: Jania Lucyna; Jania Barbara; Kacik Halina; Kacik Monika; Kacik Krystyna; Wadyl Jadwiga; Psutka Elżbieta; Cichańska Joanna; Głowacka Maria; Bartyzel Irena; Cebula Maria  i za 100 złotych na kościół. Proszę o sprzątanie kościoła w nowym tygodniu w poniedziałek i sobotę  o godz. 9.00, osiedle : Luberdy. Bóg zapłać.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.