VIII Niedziela Wielkanocna 20.V. 2018 R.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Dziś można otrzymać Odpust Zupełny za pobożne odśpiewanie, bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”.

4. W poniedziałek, 21 maja 2018 (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza święta o godzinie 18.00 ( nie ma Mszy świętej rano), a przed mszą świętą nabożeństwo majowe o godzinie 17.30.

5. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

8. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17.30, w niedzielę o godzinie 16.30. Zapraszam na majówki również przy kapliczkach wieczorem.

9. Zapraszam dzieci z Komunijne na spotkania w kościele w poniedziałek, wtorek, środę o godzinie 15.00. 

10. Spowiedź święta przed I Komunia świętą dla dzieci i rodziców, gości będzie  w sobotę 26 maja 2018 od godz. 15.00 do 16.00, będzie dwóch księży spowiadać, prosimy  skorzystać z ich posługi.

11. Pierwsza Komunia święta w naszej parafii będzie za tydzień 27.05.2018 o godzinie 10.00. Z dziećmi spotykamy się o godzinie 9.45. Bardzo uprzejmie proszę naszych Parafian o przyjście na Msze świętą o godzinie 8.00 i 17.00, kto nie ma dzieci do Komunii, proszę aby zrobić miejsce dla Rodziców dzieci, ich najbliższych i ich  gości.

12. Dnia 20 .05.2018 rozpoczyna w Seminarium Rekolekcje przed święceniami ks. DK. Dawid KUNA. Polecam Go Waszej modlitwie, w kościele w czasie Mszy świętej i nabożeństw majowych będziemy się za Niego modlić. Dnia 26.05,2018 o godzinie 9.00 na Wawelu otrzyma święcenia kapłańskie  z rąk Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. 27.05.2018 o godzinie  13.00 w Krakowie Mistrzejowice Nowa Huta św. Maksymilian odprawi Mszę świętą prymicyjna w swojej rodzinnej Parafii. W naszej Parafii będzie miał prymicje dnia 3.06. 2018 o godzinie 10.00, gdy dzieci z klas IV będą miały rocznicę I Komunii świętej. Zapraszam wszystkich Parafian serdecznie do udziału w tych wszystkich Uroczystościach.

13. Dnia 9.06.2018 o godzinie 15.00 odbędzie się w naszej Parafii Sakrament Bierzmowania, który udzieli naszej młodzieży ks. bp. Damian MUSKUS. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.00.

14. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

15. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla LUBERDY: Stec Jadwiga; Starmach Agnieszka; Starmach Julia; Hudomięt Maria; Hudomięt Krystyna; Masłowski Józef; Cichańska Stanisława; Cichańska Agata; Mysza Maria; Wsolak Ewelina; Chorąży Aleksandra; Olszewska Helena  i za ofiarę 110 zł złożoną na potrzeby kościoła. Prosimy, aby w tym tygodniu, Kościół, jak i teren wokół kościoła na tę uroczystość I Komunii świętej przygotowali i wysprzątali rodzice klasy I Komunijnej. Prosimy wysprzątać parking, chodnik wokół kościoła, schody, a także wykosić trawę, umyć cały kościół.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.