VI Niedziela Wielkanocy 06.V.2018r.

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

2. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca maja zaraz po mszy świętej o godzinie 8.00 zmianka tajemnic Różańca świętego , spotkanie na modlitwa Grup Różańcowych.

3. Jutro w poniedziałek msza święta będzie odprawiona o godzinie 7.00,  wieczorem, o godz. 18.00,  nabożeństwo Majowe, z Komunią Świętą.

4. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

5. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika 08.05.2018  o godz. 09.00 w Królewskiej Katedrze na Wawelu klerycy z V roku seminaryjnego  otrzymają świecenia diakonatu. Pomódlmy się w ich intencji i trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

7. Dnia 13 maja 2018 w naszej Parafii odbywać się będzie odpust Parafialny. Msze Święte w niedzielę podczas odpustu naszego będą o godzinie 8.00; 10.00 i 17.00. Uroczysta SUMA ODPUSTOWA, procesja Fatimska dookoła Kościoła z rozważaniami Różańcowymi będzie o godzinie 10.00. Zapraszam Panów w strojach góralskich do Niesienia Figury proszę o zgłoszeni chętnych do zakrystii. Zapraszam Panie w strojach do niesienia Relikwii : O. Pio; Jana Pawła II, Franciszka i Hiacynty. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowania sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych  o niesienie różańca, dziewczynki z grupy misyjnej o niesienie figurki Pana Jezusa, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty. Proszę również Porębiański Ród i Chór parafialny o oprawę muzyczna dla naszej uroczystości. Panów z Rady Parafialnej i Strażaków do oraz Związek Podhalański niesienia baldachimu. Figurę, Serce Pana Jezusa Poręba Górna, Figurę Matki Bożej Niepokalanie Poczętą – Koninki, proszę sztandar, aby niósł Pan Paweł. Dołóżmy starań, aby ta uroczystość przebiegała w religijnej atmosferze. Zapraszam do przyjścia w strojach regionalnych, i przynieść ze sobą świece na procesję wokół kościoła.

PRZEBIEG NABOŻEŃSTWA : godzina 9.45 przedstawienie naszych dzieci o Fatimie; godzina 10.00 Uroczysta Msza  święta Odpustowa, ok 11.00 po Mszy świętej procesja pokutna Fatimska: rozważanie Różańca świętego cz. I  w Kościele i procesja wokół Kościoła. Po Procesji Te Deum  i ucałowanie relikwii Św. Franciszka i Hiacynty dzieci z Portugalii..

8. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 17.30, w niedzielę o 16.30, wieczorem spotykamy się przy kapliczkach.

9. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

10. We wtorek o godzinie 16.00 odbędzie się próba dzieci z klas III Podstawówki (Komunijne) , a w środę po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się próba młodzież z klas III Gimnazjum.

11. Za tydzień druga niedziela miesiąca Panowie i Panie z Rady parafialnej będą zbierać w przedsionku  kościoła ofiary na utrzymanie naszego  kościoła, na remonty, prąd, gaz.

12. Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia.

13. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla „ZAPAŁY”: Rusnak Maria; Pachowicz Joanna; Zapała Joanna; Zapała Katarzyna; Zapała Jan; Zapała Ewa; Zapała Zofia; Zapała Iwona; Cieciura Józefa; Trojak Halina; Domagała Maria; Wojtyła Teresa; Misiura Stefania; Misiura Małgorzata; Szczypta Maria; Dziękuję  za złożoną na kościół ofiarę 130 złotych.  Bóg zapłać. Proszę sprzątanie w tym tygodniu w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 mieszkańców z osiedla  CICHORZE.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.