V Niedziela Wielkanocy 29.IV.2018r.

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

2. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

3. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej którą celebrujemy w naszym kościele codziennie  o godz. 17.30, przed wieczorną Mszą Świętą, a w niedzielę o godz. 16.30, módlmy się  także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. Gorąco zachęcam, wszystkich  do tej pięknej modlitwy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

4. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Proszę wszystkich Parafian o wywieszenie naszej Flagi Narodowej na te trzy dni świąteczne. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

5. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 8.00; 10.00; 17.00. Nie będzie w tym dniu całodziennej adoracji. W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. W tym dniu starajmy się także umożliwić naszym chorym w domach przyjęcie Komunii św. wynagradzającej.

7. W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas Mszy Świętej i nabożeństwa fatimskiego o godz. 17.00.

8.    Spowiedź święta z okazji I Piątku i I soboty miesiąca maja odbędzie się  dnia 02.05.2018 od 15.00 do 17.30 i w piątek od 15.00 do 17.30 , rano od 6.30 do 7.00. Do chorych udamy się w piątek od godziny 9.00 rano.

9. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

10. Bóg zapłać za sprzątanie w minionym tygodniu mieszkańcom osiedla: Buchole,  Kopajdy, Zochra, Bastówka: Kraus Maria; Zapała Katarzyna; Zapała Alicja; Michnowska Danuta; Michnowska Magdalena; Michnowski Grzegorz; Michnowska Dorota; Małysz Maria; Kurek Katarzyna; Kurek Teresa; Kurek Zofia; Tęczar Justyna; Stróżak Bożena; Kubowicz Jerzy; Cichorz Marzena; Kościelniak Wioletta; Jania Anna; Jania Bernadetta; Jania Elżbieta;  i za 170 złotych na kościół. Zapraszam do sprzątania w nowym tygodniu mieszkańców osiedla Zapały w poniedziałek , w sobotę o godzinie 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.