IV Niedziela Wielkanocy 22.IV.2018r.

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msza Święta o godz. 7.00.

4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. To Także dzień imienin naszego Metropolity ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

5. We wtorek zapraszamy Grupę O. Pio i sympatyków tej grupy  na Mszę świętą podczas której będziemy się modlić za naszych bliskich pracujących za granicą , po Mszy Świętej zapraszam  grupę O. Pio i ich sympatyków na co miesięczne spotkanie w  salce katechetycznej. Zapraszamy.

6. Dzieci z klasy III komunijnej zapraszamy na próbę śpiewu do kościoła na godzina 17.00 ( będzie spotkanie z Panem Organistą).

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich użytkowników dróg w dniu modlitw za kierowców.

8. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, rodzinom z osiedla Halamy, Kurki; Pitek Genowefa, Pitek Bronisław; Pitek Zofia; Kaczor Wiesława; Kurek Zofia; Kurek Maria; Kurek Paweł; Kurek Józef; Kaciczak Halina; Cichorz Marta; Kielusiak Elżbieta; i za 100 złotych ofiary na kościół. Bóg zapłać . W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę osiedla: Buchole, Kopajdy Zochra, Bastówka o godz. 9.00 rano.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.