III Niedziela Wielkanocna – 15.IV.2018R.

1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

2. Nie zapominajmy, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie, a jeśli odeszliśmy z powodu naszych słabości, do ciągłego powracania, jest Boże miłosierdzie. Zmartwychwstały Pan Jezus nie rozlicza Piotra z trzykrotnego zaparcia się Go, ale trzykrotnie pyta o miłość. I nasze grzechy, raz powierzone Bożemu miłosierdziu, stają się „błogosławioną winą”. Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź św. i Komunię św. wielkanocną.

3. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, a także do wzięcia udziału w różnych wydarzeniach zaplanowanych w naszej okolicy, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

4. Zapraszam Rodziców Rodzinę i młodzież z klas III gimnazjum w dniu 18 kwietnia 2018 na Mszę świętą w ich intencji o szczęśliwe zdanie egzaminów gimnazjalnych i o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Fatimskiej.

5. Również  w środę o godzinie 10.00 zapraszam dzieci z klas III na spotkanie do kościoła na „próbną spowiedź” i na przygotowanie do I Komunii świętej.

6.  Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

7.  Spotkania grup: w poniedziałek ministranci, lektorzy, grupa OAZOWA, z ks. Diakonem Dawidem w piątek Grupa Misyjna z siostrą Bernadetą; w sobotę  Chór Gloria Dei.

8. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni rodzinom z osiedla: Jopki i Kaczory: Trzeciak Maria; Szczypta Anna; Kraus Józefa; Cichórz Barbara; Kowal Julia; Popielska Zofia i za ofiarę 70 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedla: Halamy i Kurki. Prace proszę wykonać  w poniedziałek, w sobotę o godz. 9.00.

9. Zapraszamy do lektury PRASY KATOLICKIEJ. Warto pogłębiać  wiedzę religijną, prowadzącą do ściślejszej   więzi  z Panem Bogiem.

10. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.