II Niedziela Wielkanocna – 08.IV.2018R.

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary i dary materialne, które będą rozdawane ubogim i potrzebującym parafianom. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

3. Dziś w Uroczystość  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Zapraszamy naszych Parafian i Gości na „Godzinę Miłosierdzia Bożego” na godz. 15.00 do Kościoła – będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej parafii i wszystkich mieszkańców.

4. Dzisiaj odpust w Mszanie Dolnej u Miłosierdzia Bożego o godzinie 11.00.

5. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. We wtorek 10.04.2018 na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego. Serdecznie wszystkich chętnych do podjęcia duchowej adopcji na Mszę świętą we wtorek zapraszam.

6. W poniedziałek, 9 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie – Msza Święta wieczorna.

8. Zapraszam młodzież z klasy III gimnazjum na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania w środę po Mszy św. o godz. 18.30 w kościele, a młodzież z klasy II zapraszam  we wtorek o godzinie 18.30 również do Kościoła, dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii św. zapraszam do kościoła w środę o godzinie 16.00. Rodziców  młodzieży gimnazjalnej z klasy  III zapraszam w niedziele na godzinę 10.00, a potem na spotkanie po Mszy świętej.

9. Przypominam, że od minionego tygodnia nastąpiła zmiana odprawiania Mszy św. w tygodniu będzie o godz. 18.00 , a w niedzielę o godz. 17.00. Taki rozkład Mszy św. będzie odprawiany aż do października 2018.

10. Przyszła, niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

11. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

12. Dzisiaj mamy II niedzielę danego miesiąca będzie można złożyć ofiarę na potrzeby Parafii. Radę Parafialną proszę o pomoc w tej zbiórce, a wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

13. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni z osiedla CHLIPAŁY: Chlipała Krystyna z mężem; Kaciczak Tadeusz; Kaciczak Sebastian; Gackowiec Paulina; Gackowiec Krystyna; Bielska Kinga; Kielusiak Maria i za ofiarę 70 zł. na kościół. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny z osiedla:. Jopki, Kaczory. Prace proszę wykonać w poniedziałek  i w sobotę o  godz. 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.