V Niedziela Wielkiego Postu 18.III.2018r.

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

2. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.

3. Przyszła niedziela, 25 marca, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Uroczysta msza św. z procesją do kościoła o godzinie 10.00. Proszę ustawić się z palmami w szpalerze przy  bramie przy parkingu. Po mszy świętej Konkurs na Najpiękniejsza Palmę 2018.

4. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 17.00. Pozostałe Msze o godz. 8.00; 10.00 i 17.00;

5. W niedzielę Palmową odbędzie się Droga Krzyżowa pokutna za nasze grzechy od Państwa Janiów w Porębie Górnej o godzinie 18.00 i wyruszamy w  stronę kościoła. Proszę grupy: OAZOWĄ  i PORĘBIAŃSKI RÓD, POD TURBACZEM, GRUPĘ MISYJNĄ , NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY,  GRUPY MODLITEWNE o poprowadzenie i śpiew w czasie Drogi Krzyżowej. Proszę na to nabożeństwo zabrać świece.

6. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”.

7. W niedziele Palmową zapraszam na Misterium Męki Pańskiej  wykonaniu naszych dzieci ze szkoły w Porębie Wielkiej.

8. Gorzkie Żale w naszym kościele w niedzielę o godz. 14.00 z kazaniem pasyjnym, wówczas będzie składka na kwiaty do grobu Pana Jezusa;. Droga Krzyżowa w piątki w kościele o godz. 16.30 zapraszamy na nią serdecznie dzieci oraz dorosłych, Dla młodzieży Droga Krzyżowa w kościele o godz. 17.45;

9. Już dzisiaj zachęcamy, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i  Triduum Paschalne. Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek 20.III.2018 od godziny 9.00 do 12.00 (z przerwą od 9.30 do 10.00) i od 15.00 do 17.30 ( przerwa od 16.00 do 16.30).

10. Jeszcze przez dwa tygodnie wieczorne Msze święte będą odprawiane o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 15.00. Od Niedzieli  1 kwietnia 2018 po zmianie czasu nastąpi zmiana godzin odprawianych Mszy świętych i będą odprawiane jak w okresie letnim, w niedzielę o godzinie 17.00 ( 15.00) w tygodniu o godzinie 18.00  ( 17.00). Zapraszam.

11. W niedzielę 25 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni.

12. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

13. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla: Słomiany Gąsiory, Mrałty: Zapała Maria; Liberda Michał; Liberda Agata; Pitek Zofia; Smreczak Maria; Smreczak Magda; Smreczak Monika; Smreczak Agnieszka; Smreczak Krystyna; Smreczak Zofia; Misiura Stanisława i za złożoną ofiarę 110 złotych na Kościół. Proszę o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: Za Gronie proszę o wykonanie prac w czwartek po rekolekcjach i w sobotę od godz. 09.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.