IV Niedziela Wielkiego Postu 11.III.2018r.

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. Dawniej w Kościele tylko w tę niedzielę udzielano sakramentu kapłaństwa, a papież błogosławił róże na znak zwycięstwa wiosny nad zimą.

2. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, które śpiewamy
w każdą niedzielę o godz. 14.00 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w drodze krzyżowej
w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 17.45 i dla dorosłych o godz. 16.30 lub 17.45. w niedziele dodatkowo o godz. 9.00. W najbliższą niedziele w czasie Gorzkich Żali odbędzie się zbiórka na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

4. W sobotę 17.03.2018 rozpoczynają się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. mgr Andrzej Mieszczak.  W sobotę zapraszam na adorację która rozpoczyna nasze święte rekolekcje o godzinie 15.00, 16.30 różaniec święty fatimski – o dobre przeżycie świętych rekolekcji. Program rekolekcji świętych i Triduum Paschalnego jest podany w Internecie i w gablocie oraz na drzwiach naszego kościoła, można też sobie zabrać jeden ( dla całej rodziny) program do domu by wiedzieć co i kiedy odbywać się będzie w kościele.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii dla dorosłych i dla dzieci i młodzieży znajdźmy czas na modlitwę refleksję, wyciszenie wewnętrzne. Program rekolekcji jest w gablocie parafialnej; w Internecie na stronie Parafii i na kartkach

6. Ogłaszam Konkurs na Najpiękniejszą, najwyższą, samodzielnie, wykonana nie kupiona palmę-  „Palma 2018”. Rozwiązanie  konkursu Parafialnego  w dniu 25.03.2018 po Mszy św. o godz. 10.00. a 8 04. 2018 będzie się  konkurs Gminny na najpiękniejsza, na najwyższą  Palmę, nagrody zostaną rozdane dnia 08.04.2018. Zapraszamy do udziału w konkursach wszystkie dzieci.

7. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

8. W niedziele palmową o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa z Poręby Górnej od państwa Janiówi, do naszego Kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich mieszkańców naszej wioski i prosimy o zabranie ze sobą lampionów lub świec.

9. Również dzisiaj pod chórem odbywa się zbiórka na utrzymanie parafii ( mamy bowiem II niedzielę miesiąca). Proszę Radę Parafialną o pomoc w tej zbiórce, a wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

10. W środę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie dla młodzieży gimnazjum z klas III przygotowującą się do sakramentu dojrzałości.

11. W niedzielę 18.03.2018 po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszam na plebanie na krótkie spotkanie w celu podjęcia ważnej decyzji.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla: Brzyzek: Filipska Małgorzata; Odyjas Marian; Misiura Edyta; Misiura Michalina; Misiura Renata; Misiura Jolanta; Haras Józefa; Liberda Anna; Luberda Maria; Luranc Klaudia i Ola; Kaciczak Ewa; Dudzik Krystyna; Kaciczak Hubert z żona Karoliną   i za złożoną ofiarę 160 zł. na kościół. W tym tygodniu proszę o sprzątanie w kościele w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców z osiedla: . Mrałty, Gąsiory, Słomiany.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.