III Niedziela Wielkiego Postu 04.III.2018r.

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątki o godz. 16.30 dla dzieci dorosłych; o 17.45 dla młodzieży i dorosłych ; dodatkowa droga krzyżowa w niedziele o godzinie 09.00 i na gorzkie żale w niedzielę o godz. 14.00. W najbliższy piątek i w niedzielę Drogę Krzyżową poprowadzi dla dzieci Siostra Bernadeta z Grupą Misyjną.

3. W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet na Mszę Świętą o godz. 17.00.

4. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłan codziennie służy posługą w konfesjonale. ( spowiedź  święta rekolekcyjna dnia 20.03. 2018 od godz. 8.30 do 17.30).

5. Serdecznie zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości na spotkanie , które odbędą się w kościele dnia - 07.03.2018 o godz. 17.30.

6. Zapraszam klasy VI i VII ze szkoły podstawowej na I spotkanie przygotowujących ich do Sakramentu Bierzmowania w piątek 09.03.2018 o godzinie 15.30 w kościele. Spotkanie to jest obowiązkowe.

7. Zapraszam do liczniejszego udziału w mszach świętych i nabożeństwach w tygodniu. W środę Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, w sobotę różaniec o godzinie 16.30. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.15.

8. Za trzy tygodnie Niedziela Palmowa Męki Pańskiej Uroczysta msza św. z procesją do kościoła o godzinie 10.00. Po mszy świętej Konkurs na Najpiękniejsza Palmę 2018. Rozwiązanie  konkursu w dniu 25.03.2018 po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału w konkursie. W niedziele palmową o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa od Państwa Jani z Poręby Górnej, do naszego Kościoła. Zakończenie Drogi Krzyżowej na schodach naszego Kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich mieszkańców naszej wioski i prosimy o zabranie ze sobą lampionów lub świec.

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: z osiedla Filipy: Kraus Teresa; Nowak Maria; Nowak Natalia; Matuła Maria; Cichańska Barbara; Cichańska Barbara; Cichańska Natalia; Cichańska Zofia; Napora Grzegorz i za ofiarę 90 zł. na kościół. Proszę o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla Brzyzek. Proszę o wykonanie prac  w poniedziałek od rana i w sobotę od godziny 9.00.

10. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

11. Polecam prasę religijną która niech pogłębi naszą modlitwę i wiedzę religijną, oraz pomoże przeżyć jak najlepiej Wielki Post. Można ta prasę: „Gość Niedzielny”, „Niedzielę” zakupić u ministrantów.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.