II Niedziela Wielkiego Postu 25.II.2018r.

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy.
Droga krzyżowa w piątki o godz. dla dzieci i dorosłych o godzinie 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 17.45 a gorzkie żale w niedziele o godz. 14.00.

3. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku,
ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Spowiedź święta dla dzieci ze szkoły podstawowej od 15.00 do 17.00. Podczas adoracji całodziennej i na Mszy Świętej o godz. 17.00, będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

5. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce.
Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy spowiedź święta rano od 6.30 do 7.00, po południu od 15.00do 17.00. Do chorych udamy się z komunią i spowiedzią św., oraz namaszczeniem chorych w piątek od godziny 9.00.

6. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.
Nabożeństwo I soboty miesiąca Różaniec Fatimski, adoracja i akt oddania się Sercu Maryi o godzinie 16.00, a później zostanie odprawiona Msza święta.

7. Przypominam, przygotowanie do bierzmowania dla uczniów 3 klasy Gimnazjum
w środę o godz. 17.45. Zainteresowani powinni brać udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godzinie 17.45.

8. W najbliższą środę. Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej
z wypominanymi prośbami będzie o godz. 16.45. Zapraszam.

9. Składka w 3,4,5 niedzielę Wielkiego Postu na gorzkich żalach będzie na kwiaty do Bożego Grobu.

10. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia
, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszy Świętej, w ciągu tygodnia ( 30 min.).

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła
Rodzinom z osiedla Kaczorówka:  Cież Anna; Misiura Anna; Misiura Bożena; Misiura Bożena; O. Misiura Grzegorz; Misiura Renata; Misiura Zofia; Kozyra Maria; Antosz Stanisława; Hryniawska Bogumiła; Bóg zapłać za złożoną ofiarę 90 złotych na cele kościelne.  W tym tygodniu proszę o sprzątanie w kościele w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców z osiedla: Filipy.