I Niedziela Wielkiego Postu 18.II.2018r.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową.
Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowe odprawiamy w piątki i zapraszamy do naszego kościoła na godz. 16.30 dzieci; młodzież na godz. 17.45; dorosłych na godz. 16.30 i 17.45;w niedzielę o godz. 9.00 ( dla wszystkich), a w niedziele o godz. 14.00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym, które wygłosi nam Ks. dk. Dawid Kuna . Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego:
OTO JA, DOBRY I NAJSŁODSZY JEZU”, oraz za udział wDRODZE KRZYŻOWEJ”, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie „GORZKICH ŻALI” oraz za odprawienie przynajmniej „TRZYDNIOWYCH REKOLEKCJI” można uzyskać odpust zupełny.

4. 
Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Trójcy Świętej. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.

5. Parafialne rekolekcje wielkopostne, oraz szkolne rozpoczniemy, w piątą niedzielę Wielkiego Postu, poprowadzi je Ks. mgr Andrzej Mieszczak.

6. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.  AD GENTES – DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI.

7. Pragniemy poinformować , że w Środę Popielcowa zebrano jako jałmużnę na potrzeby bliźnich z naszej Parafii 1070  złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Przypominam , że w przedsionku kościoła znajduje się skrzynka na „jałmużnę wielkopostną”  –  skrzynka dla biednych. Proszę uprzejmie o jej zauważenie, oby ktoś z nas w przyszłości nie musiał korzystać z tej pomocy.

8. Fundacja na rzecz osób Niepełnosprawnych im.
Św. Brata Alberta w Niedźwiedziu dziękuje wszystkim ofiarodawcom za złożenie daru a rzecz chorych dzieci w kwocie 5209,94 zł. Bóg zapałać.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła
Rodzinom z osiedla „CHYBY”: Krzysztofiak Zofia; Złydaszyk Janina; Złydaszyk Joanna; Złydaszyk Jowita; Zelek Beata; Liberda Katarzyna; Liberda Bożena; Sobczak Anna  i za złożoną ofiarę 80 zł na potrzeby kościoła. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: „KACZORÓWKA” , proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i sobotę od godziny 09.00.

10. Polecam prasę katolicką:
Gościa Niedzielnego , Małego Gościa dla dzieci, Niedzielę i inne.
 
11.  Pragnę serdecznie podziękować w imieniu swoim i w imieniu mojego brata Ks. Tadeusza Bogdanika, za modlitwę i za obecność Waszą na pogrzebie naszej kochanej Mamusi, która zmarła w dniu 8 lutego bieżącego roku. Pragnę bardzo podziękować Chórowi „Gloria Dei „ i wszystkim dodatkowym chórzystom z Niedźwiedzia, Pani Beacie za przepiękny śpiew na Mszy Świętej pogrzebowej, również pragnę podziękować Zespołowi „Porębiański Ród” za uświetnienie śpiewem i graniem na pogrzebie naszej drogiej i kochanej mamie. Myślę , że Was słyszała i była bardzo zadowolona z tego pięknego śpiewu, którym wspólnie z nami modliliście się na pogrzebie. Pragnę szczególnie podziękować ks. dk. Dawidowi i szafarzom nadzwyczajnym, za Waszą obecność i modlitwę, ministrantom i lektorom, po prostu wszystkim, niezmiernie jesteśmy wdzięczni za modlitwę, za pamięć i za Waszą obecność. Pragnę również podziękować i tym , którzy nie mogli jechać z różnych powodów i modlili się w Parafii za śp. Mamę naszą Stefanię. Szczególne podziękowania ślę Pani Józefie Lupie za pomoc przy zorganizowaniu autobusu na pogrzeb do konkatedry Żywieckiej, dziękuję Panu kierowcy Panu Damagała, za transport drogich parafian do Parafii w Żywcu. Jeszcze raz dziękujemy Wam wszystkim prosimy o modlitwę za nas kapłanów, niech Bóg Wam wszystkim błogosławi, a Maryja Pani Fatimska, Matka Pocieszenia ma Was wszystkich w swojej opiece. Msza święta w intencji wszystkich obecnych i modlących się na pogrzebie zostanie odprawiona dnia: 04.03.2018 o godzinie 15.00. Szczęść Wam Boże.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.