VI Niedziela Zwykła 11.II.2018r.

1. Witam serdecznie w naszym kościele Gości, Wczasowiczów, narciarzy. Życzę Wam  dobrego wypoczynku. Zapraszamy także w dzień powszedni na Msze św..Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

2. Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta przy Parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu poprowadzi dziś kwestę po Mszy św. o godzinie 10.00. Będzie to kwesta na rzecz osób niepełnosprawnych z naszej gminy i z naszej wspólnoty Parafialnej Bóg zapłać za wsparcie i pomoc.

3. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. Msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godzinie 15.00.

4. W dzisiejszą niedzielę będzie ostatnie  czterdziestogodzinne nabożeństwo. Przez cały dzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja jako wynagrodzenie za grzechy całego świata.Plan  Czterdziestego Godzinnego  Nabożeństwa w naszej Parafii:Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja: młodzież przygotowująca się do bierzmowania  z klas  II, III Gimnazjum, poprowadzi Siostra Bernadetta;

  • 11.30 – 12.30 - Bastówka, Kurki, Halamy, Gwałty;
  • 12.30 – 13.30 – Stróże, Zagronie, Mrauty, Gąsiory, Słoniany;
  • 13.30 – 14.30 - Kopajdy, U Zochra, Buchole, Cichorze,;
  • 14.30 – 15.00 - Liberdy, Zapały, Szkoła, Przedszkole;


14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św.

5. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszymkościele o godz: 7.00, 10.00 i 18.00 dla pracujących. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Składka na tacę w Środę Popielcową będzie przeznaczona na cele charytatywne Kościoła, jako jałmużna postna.

6. W Piątek nabożeństwo drogi krzyżowej: dla dzieci i dla dorosłych o godzinie 16.30, dla młodzieży po Mszy św. wieczornej o godzinie 17.45. Dla ludzi starszych, którzy tylko w niedziele chodzą do naszego kościoła, oraz dla osób które pracują w tygodniu do późna wieczora i nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie będzie dodatkowa Droga Krzyżowa w Kościele w niedzielę o godz. 09.00. ( po między Mszami 8.00 i 10.00). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 14.00. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowych i gorzkich żalach.

7. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

8. Zachęcamy też do odmawiania modlitwy: „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, gdyż można zyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

9. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

10. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla  Malarze : Mosiek Franciszka; Pitek Jadwiga; Smreczak Helena; Smreczak Grażyna; Hudomiet Michalina; Liberda Maria; Zapała Wiesława; Mróz Halina; Talaga Małgorzata; Karnicka Aneta  i za złożoną ofiarę 100 zł. na potrzeby kościoła. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle Chyby. Proszę o posprzątanie kościoła we wtorek i sobotę od godziny 09.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.