V Niedziela Zwykła 04.II.2018r.

1. Witam serdecznie w naszym kościele Gości, Wczasowiczów, narciarzy. Życzę Wam  dobrego wypoczynku.

2. Pan Jezus przyszedł dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia. On wciąż szuka tych, którzy potrzebują Jego pomocy. Bądźmy Mu za to wdzięczni.

3. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.

4. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 15.00, spowiedź św. dla chorych o godzinie 14.30. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.

5. We wtorek ks. Diakon zaprasza na godzinę 17.45 młodzież klas II Gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania; ks. Zdzisław zaprasza klasy III w środę na godzinę 17.30 do kościoła

6. W trudnym okresie zimowym ze szczególną uwagą rozejrzyjmy się wokół siebie. Wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami. Może blisko nas jest bieda, są jakieś strapienia, panuje głód. Bądźmy wrażliwi i nie szczędźmy zwykłej, samarytańskiej pomocy, zwłaszcza dzieciom, które nie doznały w swym życiu zbyt wiele serca. Dzielmy się z tymi, którzy doświadczają niedostatku, a Pan Bóg z pewnością nam to wynagrodzi.

7. Spotkania w naszej wspólnocie: Poniedziałek: godzina 17.00 ministranci młodsi; 18.00 ministranci Starsi; 19.00 młodzież i OAZA;

8. Plan  Czterdziestego Godzinnego  Nabożeństwa w naszej Parafii:  w dniu dzisiejszym: 04.02. 2018r.

Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja: dzieci szkolne szkoła podstawowa  prowadzi  ks. Zdzisław;

  • 11.00 – 12.00 - Mościska, Rusnaki, Starmachy, Tramy;
  • 12.00 – 13.00 - Porębscy, Hucisko, Filipy, Brzyzek,  Chyby;
  • 13.00 – 14.00 - Dwór, Kaciki, Morgi, Nowa Wieś;
  • 14.00 – 14.50 - Białonie, Chlipały, Misiury, Kaczory, Jopki;
  • 14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św.;


9.  Za tydzień w niedzielę 11.02.2018 po Mszy św. o godzinie 10.00 będą zbierać  dla dzieci Panie Cyganki „Cyganki”.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedle Nowina, Kozyry: Kozyra Anna; Kozyra Stanisława; Kozyra Agata; Kozyra Jolanta; Kozyra Jerzy; Wilk Monika; Strama Katarzyna; Igielska Maria; Zapała Bożena; Zapała Janina; Zapała Teresa; i za złożoną ofiarę 110 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedle Malarze Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.