IV Niedziela Zwykła 28.I.2018r.

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

2. Witam serdecznie w naszym kościele Gości,
Wczasowiczów, narciarzy. Życzę Wam wszystkim dobrego wypoczynku. Zapraszamy także w dzień powszedni na Msze św..

3. W dzisiejszą niedzielę – rozpoczęcie nabożeństwa 40-godzinnego w naszej parafii, które
będzie trwało przez trzy kolejne niedziele. ( 28.01. 04.02; 11.02. 2018).

Plan  Czterdziestego Godzinnego  Nabożeństwa w naszej Parafii:
dnia: 28.01. 2018
Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja:

 • 11.30 – 12.30 – Róże Kobiet;
 • 12.30 – 13.30 – Róże Mężczyzn;
 • 13.30 – 14.30 -  Kaczorówka, Kozyry, Malarze, Nowina, Ostra, Borek;
 • 14.50 - Zakończenie adoracji, Msza św. o godz. 15.00;


Proszę aby Pan Jezus nie czuł się samotny w czasie adoracji odwiedzajmy Go w miarę naszych możliwości, by nie był Sam w pustym  kościele.

4. W najbliższy piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 09.00 i 17.00.  Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

5. W Święto Ofiarowania Pańskiego kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach. Zapraszamy na Nabożeństwo pożegnania kolęd, które odprawione zostanie w piątek 02.02.2018 o godzinie 16.15. Na pożegnanie kolęd będzie śpiewać razem z nami   Zespół „Pod Turbaczem”. Zapraszamy.

6. W tym dniu już po raz 22. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

7. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, w po  Mszy Świętej o godz. 17.00, na zakończenie pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota, niedziela  miesiąca lutego.

W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana Jezusa, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. ( przez cały dzień adoracja);

W piątek przed południem o godz.9.00  odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian. Na Mszę świętą o godzinie 17.00 zapraszam Młodzież i dzieci z racji I Piątku miesiąca. W czwartek i piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 15.30 do 17.00. ( w czwartek zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej do spowiedzi, w piątek młodzież gimnazjalna i ze szkół średnich, oraz dorośli.

W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 16.00. Będziemy przepraszać Serce Maryi za popełnione grzechy. W tym dniu również z okazji wspomnienie św. Błażeja po Mszy świętej będzie możliwe otrzymać  specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

9. Od tego tygodnia wszystkie Msze św. i nabożeństwa wracają na stare godziny odprawiania tzn.; Msze św. i nabożeństwa:

 • Poniedziałek -  Msza św.  rano  o godzinie 7.00,
 • Wtorek – Msza św.  wieczorem o godzinie o 17.00;
 • Środa -  Msza św. o godzinie 17.00 i Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 16.30;
 • Czwartek - Msza św. godz. 7.00,
 • Adoracja -  od godz. 7.30 do 16.45 -  modlitwy i litania do Krwi Najświętszej Pana Jezusa;
 • Msza św. na zakończenie adoracji o godz. 17.00;
 • Piątek Msza św. wieczorem o godz. 17.00;
 • 16.40 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu;
 • Sobota; Msza św. o godz. 17.00 ( niedzielna);
 • 16.30 – Różaniec za Parafian i w intencjach Parafian;


10. Można w zakrystii nabyć świece GROMNICE  do poświęcenia w dniu  2 lutego (ręcznie zdobione) cena świecy 10.zł.

11. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla  Mościska, N. Domy, Borek; Ostra: Dziedzic Ewa; Mrózek Monika; Łabuz Maria; Cudakiewicz Stanisława; Nowak Angelika; Rusnak Lucyna; Rusnak Bernadetta; Rusnak Katarzyna; Rusnak Iwona; Zapała Anna; Zapała Ewa; Lupa Józefa; Lupa Danuta; Pazdur Bernadetta; Liberda Stefania; Liberda Bronisława  i za złożoną ofiarę 170 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: Osiedla Nowina; Kozyry. Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w  sobotę od godziny 09.00.

13. Zapraszam do kupna gazet
, które można dostać u ministrantów przy wejściu do kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.