III Niedziela Zwykła 21.I.2018r.

1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich Gości: wczasowiczów, turystów, narciarzy. Życzymy Wam dobrego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych i duchowych.

2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zachęcamy do udziału w spotkaniach modlitewnych w naszej okolicy. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

3. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

4. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane w poniedziałek o godz. 07.00, wtorek, środę, czwartek, piątek i w sobotę o godzinie 17.00.

5. W przyszłą niedzielę – rozpoczęcie nabożeństwa 40-godzinnego w naszej parafii, które będzie trwało przez trzy kolejne niedziele. ( 28.01. 04.02; 11.02. 2018).

6. Plan  Czterdziestego Godzinnego  Nabożeństwa w naszej Parafii:dnia: 28.01. 2018

Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja:

 • 11.30 – 12.30 – Róże Kobiet;
 • 12.30 – 13.30 – Róże Mężczyzn;
 • 13.30 – 14.30 -  Kaczorówka, Kozyry, Malarze, Nowina, Ostra, Borek;
 • 14.50 - Zakończenie adoracji, Msza św. o godz. 15.00;


7. Moi drodzy Parafianie w sobotę zakończyliśmy z ks. diakonem kolędę czyli wizytę duszpasterską po naszej Parafii. Pragnę wszystkim tym którzy podwozili mnie i ks. Diakona  po parafii swoimi samochodami otworzyli  mi drzwi  swoich domów, czy swoje serca przepełnione miłością serdecznie podziękować. Za wasze dobre serca, za wielki szacunek jaki nam  okazywaliście, za miłe chwile rozmowy, za wspólną modlitwę i za cierpliwość zrozumienie, jak również i za to że mogliśmy Wam wszystkim i Waszym Rodzinom , gospodarstwu Waszemu udzielić Błogosławieństwa Bożego, pragnę i za to podziękować, że dbaliście i o pokarm dla nas i naszych ministrantów, że nie czuli się głodni, oraz za wszelką ofiarę , którą na nasze ręce złożyliście.Przy okazji pragnę Wam wszystkim przekazać na co przeznaczona została ofiara z kolędy: Kapłan , który otrzymuje ofiarę na kolędzie nie zatrzymuje dla siebie ofiary, lecz przekazuje na:

 • na cele Misyjne – dla Misjonarzy;
 • na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II;
 • na Bratnią Pomoc Kapłańską;
 • na kurię, Diecezje
 • Dom samotnego kapłana ( dom starców);
 • Seminarium Duchowne;
 • Cele charytatywne, chorych czy samotnych;
 • Ubezpieczenia;
 • Na pomoc w utrzymaniu parafii;
 • Reszta która została po odliczeniu tego wszystkiego kapłan zatrzymuje dla siebie np. na książki potrzebne do katechizacji, czy ubiór itd. Ks. diakon  na przygotowanie prymicji w domu.


Pragnę jeszcze raz wszystkim serdecznie podziękować. Zawsze i wszędzie będę o was pamiętać w  modlitwach. Niech Bóg Wam Błogosławi. W intencji wszystkich mieszkańców którzy przyjęli księdza po kolędzie odprawiona zostanie Msza święta o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Fatimskiej dla nich i ich rodzin w nowym roku Pańskim  2018. Dnia  24 stycznia 2018 o godzinie 17.00 i będziemy się również modlić za nich podczas Nowenny do Matki Bożej Fatimskiej,  o godzinie 16.40. Zapraszam wszystkich.

8. We wtorek 23.01.2018 przypada rocznica wspomnienia św. O. Pio. będziemy się modlić szczególnie za naszych bliskich przebywających za granicą. zapraszamy na wspólną modlitwę członków grupy św. Ojca Pio. Bardzo proszę o przybycie na msze świętą wszystkich, którzy mają kogoś za granicą, a także tych, którzy rozumieją, jak trudne jest życie z dala od domu rodzinnego. Po mszy św. zapraszam na I spotkanie Członków Grupy Ojca Pio. Proszę wszystkich o przybycie, do kościoła i do salki.

9. We środę 24.01.2018 na Mszy Świętej  17.00 odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Rodzinom z osiedla Rusnaki: Barzyk Maria; Strama Maria; Piechocińska Joanna; Rusnak Józefa;  Nowak Monika; Zapała Helena; Potaczek Barbara; Zapała Kazimiera; Bogdał Beata;  i za złożoną ofiarę  90 zł. na Kościół. Zapraszam do sprzątania w nadchodzącym tygodniu rodziny: z Osiedla: Mościska, N. Domy, Borek; Ostra. Proszę o posprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godziny 09.00.
Plan  Czterdziestego Godzinnego  Nabożeństwa w naszej Parafii:28.01. 2018

Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja:

11.30 – 12.30 – Róże Kobiet;

12.30 – 13.30 – Róże Mężczyzn; Grupa O. Pio;

13.30 – 14.30 -  Kaczorówka, Kozyry, Malarze, Nowina, Ostra, Borek;

14.50 - Zakończenie adoracji, Msza św.;


04.02.2018


Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja:

dzieci: dzieci szkolne i Siostra Bernadetta;

11.00 – 12.00 - Mościska, Rusnaki, Starmachy, Tramy;

12.00 – 13.00 - Porębscy, Hucisko, Filipy, Brzyzek,  Chyby;

13.00 – 14.00 - Dwór, Kaciki, Morgi, Nowa Wieś;

14.00 – 14.50 - Białonie, Chlipały, Misiury, Kaczory, Jopki;

14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św.;


11.02.2018


Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja: dzieci: młodzież przygotowująca się do bierzmowania  z klas I, II, III Gimnazjum i ks. Diakon Dawid.

11.30 – 12.30 - Bastówka, Kurki, Halamy, Gwałty;

12.30 – 13.30 – Stróże, Zagronie, Mrauty, Gąsiory, Słoniany;

13.30 – 14.30 - Kopajdy, U Zochra, Buchole, Cichorze,;

14.30 – 15.00 - Liberdy, Zapały, Szkoła, Przedszkole;

14.50 – Zakończenie adoracji, Msza św.; 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.