II Niedziela Zwykła 14.01.2018r.

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom. W dzisiejszą niedzielę wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Pomódlmy się za nich wszystkich, szczególnie w dniu dzisiejszym.

3. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

4. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu. 

5. W niedzielę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, w niedzielę podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 10.00.

6. W tym tygodniu ze względu na kolędę msze święte o godzinie 7.00.

7. Zapraszam w sobotę  20.01. 2018 na godziną 18.00 Chór „Gloria Dei”, oraz Grupę O. Pio na opłatek i  na spotkanie na plebanię.

8. 
Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla: Tram : i za ofiarę 00 złotych na kościół, w nowym tygodniu zapraszam do sprzątania kościoła osiedle: Rusnaki, w poniedziałek i w sobotę o  godzinie 09.00.

10. Zapraszamy do zakupu prasy Katolickiej u ministrantów przed kościołem.

11. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić rodziny mieszkające na następujących osiedlach:


Poniedziałek  15.01.2018

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla: Chlipały, Jopki Kaczory; Bastówka

Godzina: 09.00

2.

Ks. Dk. Dawid

Osiedle: Kaciki, Morgi;

Godzina: 15,00

 

Wtorek  16.01.2018

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla: Porębscy cz.I

Godzina: 09.00

2.

Ks. Dk. Dawid

Osiedla : Przedszkole, Stróże

Godzina: 15.00

 

Środa  17.01.2018

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla: Porębscy cz. II.

Godzina 14.00

 

Czwartek  18.01.2018

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedle:  Malarze;

Godzina:14.00

 

Piątek  19.01.2018

LP

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedle : Tramy;

Godzina: 08.30

2.

Ks. Dk. Dawid

Osiedle:  Porębscy cz. P

Godzina:16.00

 

Sobota  20.01.2018

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Dk. Dawid

Osiedla: Hucisko, Filipy, Brzyzek

Godzina: 09.00

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.