III Niedziela po Narodzeniu Pańskim 07.I.2018r.

Święto Chrztu Pańskiego.

1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.

3. Serdecznie zapraszam w  imieniu własnym, Parafii, oraz Dyrekcji Nauczycieli i dzieci szkoły w Porębie Wielkiej NASZYCH KOCHANYCH SENIORÓW na skromną wigilię i opłatek, oraz śpiewanie kolęd który odbędzie się dnia 11.01.2018 o godzinie 11.00 w Parafii Matki Bożej Fatimskiej. Po spotkaniu zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich seniorów o zdrowie błog. Boże, opiekę Matki Bożej Fatimskiej, dla Nich w dalszym życiu. Serdecznie wszystkich zapraszam.

4. Zapraszam w sobotę  13.01. 2018 Zespół „Pod Turbaczem”, na opłatek i  na spotkanie, a 20.01.2018 zapraszam Chór Parafialny „ Gloria Dei”, oraz  Grupę O. Pio,  na godzinę 18.00 na plebanię. Zapraszam

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Starmachy:  Zapała Sylwia; Zapała Agata; Zięba Monika; Trojak Józefa; Tram Józefa; Tram Ewa; Tram Anna; Cichórz Grażyna; Cichórz Katarzyna; Cichórz Katarzyna; Sutor Monika; Olszewska Maria; Liberda Anna; Rusnak Józef; Kuczaik Jadwiga; Sater Justyna; Kaczor Józefa;  i  za ofiarę 170 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek  i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedli Tramy;

6. W przyszłą niedzielę, 14 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

7. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, można ją kupić u ministrantów.

8. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.

9. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców z osiedli:


Poniedziałek  08.01.2018

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla: Kaczorówka, Borek;

Godzina: 09.00

2.

Ks. Dk. Dawid

Osiedle: Mościska i nowe domy;

Godzina: 15,00

 

Wtorek 09.01.2018

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla: Halamy; Kurki, Gwałty;

Godzina: 09.00

2.

Ks. Dk. Dawid

Osiedla : Rusnaki;

Godzina: 15.00

 

Środa  10.01.2018

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedle : Pańskie

Godzina 15.00

 

Czwartek  11.01.2018

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

-------------------------------------------

-----------------------

 

Piątek  12.01.2018

LP

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedle : Zapały

Godzina: 09.00

2.

Ks. Dk. Dawid

Osiedle: Chyby

Godzina: 16.00

 

Sobota  13.01.2018

LP.

KSIĄDZ

ULICA

GODZINA

1.

Ks. Proboszcz

Osiedla: Starmachy

Godzina: 09.00

2.

Ks. Dk. Dawid

Osiedla: : Cichorze, Liberdy, szkoła;

Godzina: 09.00

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.