I Niedziela po Narodzeniu Pańskim 31.XII.2017r.

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. 14.15 – Nieszpory, a po Nieszporach Msza święta na zakończenie Starego Roku Kalendarzowego  chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

4. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 7.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Nie ma spowiedzi ponieważ jesteśmy wszyscy po spowiedzi świątecznej, do chorych udamy się w Lutym. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny o godzinie 14.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja wynagradzająca do godz. 15.00, a później zostanie odprawiona  Msza święta. Okazja do spowiedzi o godz. W piątek od 6.30 do 7.00 i 16.30 do 17.00. Msze święte w piątek o godzinie 7.00 i 17.00..

6. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte o godz. 08.00; 10.00; 15.00. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

7. Już dzisiaj w  imieniu własnym, Parafii ,oraz Dyrekcji Nauczycieli i dzieci szkoły w Porębie Wielkiej serdecznie zapraszam NASZYCH KOCHANYCH SENIORÓW na skromną wigilię i opłatek, oraz śpiewanie kolęd który odbędzie się dnia 10.01.2018 o godzinie 11.00 w Parafii Matki Bożej Fatimskiej. Po spotkaniu zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich seniorów o zdrowie błog. Boże, opiekę Matki Bożej Fatimskiej, dla Nich w dalszym życiu. Serdecznie wszystkich zapraszam.

8. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus

9. Serdecznie zapraszam na Opłatek  Radę Parafialną i „Porębiański Ród” w sobotę 06.01. 2017 po Mszy św. o godz. 15.00.


10. U progu nowego roku kalendarzowego 2018 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

11. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

12. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Morgi, Kaciki, Porębscy Cz. III: Borowiec Krystyna; Dawiec Łucja; Kacik Zofia; Mysza Maria; Świtała Józefa; Cichańska Alicja; Cichańska Elżbieta; Domagała Stanisława; Domagała Ewa; Cichańska Jadwiga; Mysza Barbara; Gawronek Dominik. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła we wtorek i w piątek o godzinie 9.00 rodziny z osiedla Starmachy.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.