IV Niedziela Adwentu 24.XII.2017r.

1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

2. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza Święta w adwentowym fiolecie.

3. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze.
Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. W naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

4. W niedzielę - 24.XII. - w Wigilię w naszym kościele Matki Bożej Fatimskiej
 nie ma Mszy św. o godz. 15.00. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Pasterka o godzinie 24.00. Kościół będzie otwarty  o godzinie 23.15. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. W niedzielę  24.XII. na Pasterkę, w naszym Kościele, zapraszamy muzykę góralską, wszystkie Zespoły Góralskie,  ministrantów, OAZĘ, Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, oraz na pomoc samotnym matkom wychowującym dzieci. Prosimy o ofiarność. Po paterce podzielimy się opłatkiem  i złożymy sobie nawzajem życzenia.

5. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z niedzieli, 24 grudnia, na poniedziałek, 25 grudnia.


6. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunie św.
mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.

7. W  poniedziałek  25.XII. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA; Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 15.00;


8. 26 grudnia w sobotę św. Szczepana
– święcenie owsa po mszy świętej o godzinie 8.00 i 15.00. Natomiast poświęcenie małych dzieci (w wieku przedszkolnym) po mszy świętej o godzinie 10.00 Tacka przeznaczona jest na Uniwersytet Teologiczny Jana Pawła II w Krakowie.

9. W święto św. Szczepana dzieci z naszej parafialnej Grupy Misyjnej
będą kolędować w naszych domach, po Mszy św. o godz. 10.00. Kolęda zbierana jest na biedne dzieci z Afryki z Konga;

10. Bóg zapłać za złożoną ofiarę za świece wigilijne
zebrano dla biednych kwota. 2200 złotych, za które kupiono paczki i grupa O Pio przekazała naszym biednym parafianom. Bóg zapłać.

11. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o godz. 14.15
będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku, po nabożeństwie ( godzina: ok 15.00) Msza święta z kazaniem na temat kończącego się starego Roku.

12. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedli :
Nowa Wieś.: Gniecka Wiktoria; Gniecki Władysław; Gniecka Elżbieta; Gniecka Ewelina; Podoba Anna; Podoba Kazimierz;  Pranica Janina; Wieczorek Jadwiga; i za ofiarę 90 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła we wtorek  popołudniu po ułożeniu szopki i choinek ( proszę ustalić godzinę w zakrystii) rodziny z osiedli :Morgi, Kaciki, Porębscy Cz. III od Pani Dawiec do Pani Woźniak;

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
Pan Andrzej Rapciak lat 61. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.