III Niedziela Adwentu 17.XII.2017r.

„GAUDETE”

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

2. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia. 

3. Zapraszam do licznego udziału w roratach. U nas roraty o godz. 6.30. Przed roratami o godz. 6.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W tygodniu nie będzie mszy  wieczornych z wyjątkiem, czwartku. będzie Msza święta o godzinie 17.00.

4. Od piątku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko! 

5. Spowiedź św. adwentowa w naszej parafii będzie we wtorek  - 19.XII.- od godziny 08.30 do 12.00 i 15.00 do 17.00; pierwsza przerwa od 10.00 do 10.30 i druga; od 12.00 do 15.00, trzecia od 16.00 do 16.30; Co 15 minut będzie rozdawana Komunia święta. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnia chwilę, starajmy się wytrwać dłużej w łasce uświęcającej i pamiętajmy, że najlepsze przygotowanie do świąt polega na częstym przyjmowaniu komunii świętej. Zapraszamy.

6. Dodatkowa spowiedź w naszej Parafii w Porębie Wielkiej dla przyjezdnych i pracujących, w piątek 22.12.2017 od godziny 09.00 do 17.00. Zapraszam. 

7. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane o godz. 8.00; 10.00 nie będzie Mszy świętej o godzinie 15.00.

8. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

9. Na Mszę Świętą  – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 24.00.

10. Przypominam, że należy pobrać poświęcone opłatki
na stół wigilijny od pana organisty Zenona Dziedzica. Ofiara składana przy tej okazji jest forma wynagrodzenia za jego służbę dla naszej parafii.

11.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy nasze serdeczności i życzenia.
 

12. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Pańskie GPN Park: Paweł Czarnota; Zofia Czarnota; Ewa Strauchmann; Stanisława Franczyk; Józefa Cichorczyk; Adela Rucińska; Jan Loch; Kazimierz Chwistek; Halina Sopata; Katarzyna Zatorska i za ofiarę 110 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców z osidla Nowa Wieś, Proszę o sprzątanie w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00, lub po roratach.

13. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, którą można kupić u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.