II Niedziela Adwentu 10.XII.2017r.

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie głosić innym zbawienie i wołać: Przyjdź, Panie Jezu!

3. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 6.30,  a w niedzielę o godzinie 8.00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami. Przypominamy wszystkim dzieciom o konkursie na najpiękniejszy lampion adwentowy – rozwiązanie konkursu w IV Niedziele Adwentu po Mszy św. o godz.  10.00.

4. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVIII  Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

5. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

6. Przyszła niedziela  (Gaudete)  ma radosny charakter, używany jest w liturgii kolor różowy.

7. Członkowie Rady Parafialnej odwiedzą wasze rodziny do 15 grudnia, za wszystkie datki niezbędne do pełnego sfinalizowania podjętych i zakończonych prac bardzo dziękuję. Również dzisiaj  w członkowie z Rady Parafialnej będą dyżurować pod chórem kościoła i tam również będzie można złożyć ofiarę na kościół,  lub zaległe opłaty. Bóg zapłać.

8. Parafialny Oddział Caritas Grupa O. Pio rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.    Małe świece 7 złotych, a za duże świece -13 złotych ofiary te są złożone na potrzeby biednych i ubogich w naszej Parafii. Dziś także Pan organista rozprowadza opłatki  poświęcone na stół wigilijny.  Jak zwykle liczymy na wasze zrozumienie i hojność.

9. Zapraszam Młodzież Gimnazjum z klasy III  na ostanie spotkanie przed Bożym Narodzeniem do Kościoła w środę 13.12.2017  o godzinie 17.00. Zapraszam.

10. Msze Święte w tygodniu od poniedziałku do soboty rano o 6.30 i w czwartek dodatkowa o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Porębscy Cz. II: Cichorczyk Maria; Cichorczyk Barbara; Cichorczyk Jolanta; Kacik Elżbieta; Porębska Elżbieta; Jania Danuta; Jania Bogumiła; Grabka Katarzyna; Czech Maria; Walencik Maria; Krzan Maria; Zapała Ewa; Zapała Janina;  Gniecka Krystyna; Świerz Stanisława  ;   i ofiarę 150 zł. na potrzeby kościoła. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę albo zaraz po Mszy św. Roratniej lub o godzinie 9.00 rodziny z osiedla: Pańskie, GPN, Park.

12. Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

13. W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.
 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.