I Niedziela Adwentu 03.XII.2017r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski.
W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

3. 
Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30, w niedzielę o godz. 8.00 zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia w naszym kościele od II niedzieli Adwentu. Zapraszam dzieci młodzież do uczynków adwentowych, z których później ubierzemy drzewko choinkowe dla dzieciątka Jezus.

4. Ogłaszamy dla wszystkich dzieci konkurs na najpiękniejszy lampion,
wykonany  własnoręcznie, nie kupiony, z którym dziecko będzie chodziło na roraty. Najpiękniejszy lampion będzie wystawiony w żłóbku i będzie nagrodzony w trzecią niedzielę adwentu po Mszy św. o godz. 10.00.

5. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny.
Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz.7.00 i 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej. Zapraszam dzieci z rodzicami klas III (Komunijnymi) na Mszę świętą o godzinie 17.00, podczas tej Mszy świętej poświęcimy i nałożymy dzieciom medaliki szkaplerze, które od tej pory będą nosić.

6. Msze święte w naszej parafii od poniedziałku do soboty odprawiamy codziennie rano -  Roraty o
godzinie 6.30, popołudniu we czwartek, piątek o godzinie 17.00.

7. Od dzisiejszej niedzieli Pan Organista rozprowadza opłatki poświęcone
przez kapłana w czasie Mszy św. na stół wigilijny. Dochód z tego to dodatkowe wynagrodzenie za Jego  pracę  w  naszym kościele, przez cały rok.

8. Grupa O. Pio,  od przyszłej niedzieli rozprowadzać będzie  świece na stół wigilijny „ Caritas
”,-małe  7 złotych i 13 za duże, ofiara z tych świec  przeznaczona  jest na potrzeby biednych z naszej parafii.

9. W przyszłą niedzielę Panie i Panowie z Rady Parafialnej pod chórem będą zbierać jak co miesiąc  ofiary na nasz kościół.
Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i troszczącym się o nasz kościół.

10. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.


11. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 8.00 zapraszam wszystkie róże z naszej parafii
na spotkanie szczególnie zapraszam nowe róże , aby spotkały się razem , podzieliły tajemnicami do odmawiania co miesiąc , i do wspólnego spotkania, w celu dalszego działania .

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

13. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla:
Porębscy cz. I : Porębski Edward; Porębska Urszula; Stróżak Janina; Stróżak Renata; Stróżak Beata; Wilk Maria; Duda Janina; Luberda Janina; Myszogląd Józefa; Cichorczyk Maria; Potaczek Małgorzata; Czech Katarzyna; Smoleń Władysława  i za ofiarę na kościół 120 złotych. Bóg zapłać. W następnym tygodniu proszę o sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po roratach ( lub o godz. 09.00), mieszkańców z osiedla Porębscy Cz. II  od Państwa Walecik do Pani Jani.

14. Zapraszam do czytania prasy katolickiej, którą można kupić u ministrantów na zewnątrz kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.