XXXIII Niedziela Zwykła 19.XI.2017r.

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata,
jest to ostatnia niedziela obecnego roku kościelnego. Po głównej Mszy świętej (o godz. 10.00) wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. – za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Za dwa tygodnie rozpoczniemy adwent i nowy rok kościelny.

3. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Pamiętajmy o modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

4. 
Biblijny autor przypomina, że modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna (por. 2 Mch 12,45b). Dlatego zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tej intencji. W niedzielę mamy wypominki roczne , przed Mszą św. o godzinie 8.00; 10.00; 15.00. Codziennie przed wieczorna Msza świętą odmawiamy różaniec lub koronkę do Miłosierdzia Bożego i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Po nabożeństwie Msza Święta.

5. Zapraszam młodzież klas III gimnazjum i ich rodziców na nabożeństwo ( przygotowanie do przyjęcia Sakramentu bierzmowania) w środę do kościoła na godzinę 18.00.

6. Zapraszam dzieci z klasy III szkoły podstawowej , (komunijne) Mamę i Tatę (gdy ich niema to dziadka czy Ojca chrzestnego) na spotkanie w niedzielę na Mszę świętą o godzinie 10.00, aby mogły dzieci otrzymać błogosławieństwo Abrahamowe.

7. Spotkanie  ministrantów w poniedziałek godzinie 17.00; dla Lektorów  w poniedziałek   o godz. 18.00, do salki. Oaza młodzieżowa zaprasza w poniedziałek o godzinie 19.00, chór parafialny Gloria Dei w sobotę o godzinie 18.00; Dziewczynki z grupy Misyjne maja spotkania w piątek o godzinie 15.30. Spotkanie dla Grupy O. Pio w piątek na Mszy świętej będziemy się modlić za pracujących za granicą , a po Mszy świętej spotkanie będzie w salce przy kościele.

8. W  niedzielę  26.11.2017 zapraszam po Mszy św. o godzinie 10.00 na plebanię Radę Parafialną
na spotkanie  dotyczące podsumowania  prac wykonanych w bieżącym roku, odnośnie remontów w kościele.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla
: os. Luberdy:  Cichańska Agata; Cichańska Stanisława; Cichańska Dorota; Mysza Maria; Chorąży Aleksandra; Chorąży Irena z córką;  Hudomięt Maria; Hudomięt Krystyna; Olszewska Helena; Starmach Agnieszka; Starmach Julia; Stec Jadwiga; Wsolak Ewelina i  za złożoną na kwiaty i na środki czystości ofiarę 100 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00  rodziny z osiedle Stróże od szkoły;

10. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów
rozpoczynającego się tygodnia.

11. Zapraszamy do czytania gazet katolickich
, które można kupić u ministrantów wychodząc z Kościoła.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.