XXXII Niedziela Zwykła 12.XI.2017r.

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę.

2. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych.
W naszym kościele wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codzienni  niedzielę wypominki roczne przed Mszą, o godzinie: 08.00, 10.00, 15.00. W ciągu tygodnia pól godziny  przed Mszą świętą, lub nabożeństwem.

3. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych podczas Mszy Świętej o godz. 7.00  i 17.00. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

4. Dzieci z grupy Misyjnej w czasie tygodnia Misyjnego uzbierały dla dzieci w Afryce kwotę : 2340 złotych. Składają serdecznie wszystkim ofiarodawcom „ Bóg zapłać”.

5. Zapraszamy klasy III gimnazjum na spotkanie przed bierzmowaniem  w piątek  w kościele - 17.XI. spotkanie jest obowiązkowe, o godzinie 19.00.

6. W najbliższy poniedziałek i czwartek Msze św. odprawiane będą rano o godz. 7.00 we wtorek środę, czwartek, piątek, sobotę o godz. 17.00 wieczorem - zapraszamy; Nabożeństwa: w środę Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godzinie 16.45;, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 16.30; W sobotę Różaniec za naszą Parafię i parafian.

7. Dzisiaj II Niedziela miesiąca listopada w przedsionku kościoła Panowie I Panie z Rady Parafialnej ja co miesiąc zbierają na prace, utrzymanie Parafii, organy, gaz. Darczyńcom składam serdeczne Bóg zapłać.

8. W następną niedzielę odwiedzi nas Siostra Wiesława z misjonarzem i będzie zbierała na Misje sprzedając kalendarze Misyjne. Proszę o pomoc dla Niej i dla Misjonarza.

9. Dzisiaj Grupa O Pio na prośbę O. świętego Franciszka i Naszego Pasterza Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zbiera do puszek ( kwesta) dla Ubogich z okazji Światowego Dnia Ubogich.  Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedli: Cichorze: Kacik Halina; Kacik Jan; Cichańska Joanna; Cichański Marcin; Wadyl Jadwiga; Jania Lucyna; Jania Barbara; Psutka Elżbieta; Bartyzel Irena; Popielska Ewelina; Cebula Marta  za złożoną na kwiaty i na środki czystości ofiarę 110 zł.  Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę od godz. 09.00 rodziny z osiedla: Luberdy.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

12. W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka (wspomnienie obowiązkowe);
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe).
 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.