XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2017 R.

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Dzisiaj dzieci nasze z Grupy Misyjnej będą sprzedawać znicze  i słodkości, które wypiekły ich mamy. Zauważmy ich i te stoiska przy kościele, a złożoną ofiarę za znicz i za słodkości dzieci przekażą dzieciom w Afryce.

2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii,
a tym samym przyczyniania się do tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść rysuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii dobrą nowiną. Pamiętamy, że naszym celem jest budowanie przyjaźni z Panem Bogiem i naszymi braćmi. Jako chrześcijanie nie możemy być niekonsekwentni, rozdwojeni. Może właśnie te trudne sprawy powinniśmy powierzyć Maryi i omodlić je na różańcu. Zapraszam do tej modlitwy w naszym kościele w niedziele o godz. 14.30 i w tygodniu w kościele odprawiamy o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich , którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w  nabożeństwie różańcowym.

3. W przyszłą sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Panem Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. W wielu kościołach w Polsce raz w tygodniu odbywają się specjalne nabożeństwa ku jego czci, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia.

4. Zapraszamy wszystkie rodziny, których bliscy wyjechali za chlebem za granicę, oraz Grupę O. Pio na spotkania. 23 10. 2017 Grupa O. Pio poprowadzi Różaniec. 24.10.2017 o godzinie 17.00 Msza św.  będziemy się modlić za pracujących za granicą, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce katechetycznej wszystkich członków i zapraszamy nowe chętne osoby o przybycie na to spotkanie.

5. Zbliżają się Święta Wszystkich Świętych. Można składać od dzisiaj wypominki listopadowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy. Wypominane duszę proszę wpisywać w mianowniku. Na stoliku są kartki na które można wpisać wypominane dusze. Bardzo proszę, tych, którzy dokonują sprzątania grobów o wrzucanie szkła i części plastykowych do pojemników, natomiast zwiędłe kwiaty obok kontenera.

6. Parafia Matki Bożej Fatimskiej  serdecznie dziękuje za  ofiary
do puszek: Młodzież pragnie  podziękować za złożone dary na fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano 1181 złotych i te pieniądze przekazałem  do Warszawy.

7. Ośrodek gminny pomocy społecznej w niedźwiedziu , oraz rodzina Pani Cichorz pragnie złożyć wszystkim serdeczne podziękowanie dla wszystkich parafian za chętna pomoc w okazanie wsparcie podczas zorganizowanej zbiórki do pusze zebrano 4206 złotych. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

8. Moi drodzy dzięki Wielkiej Waszej pomocy i Waszej ofiarności wpłaciliśmy już za organy MGNUS 29 rat (  było 36 rat rozłożone na trzy lata)
pozostało nam jeszcze do spłacenia 7 rat po 2400 złotych. Parafia ponieważ tak bardzo się stara spłacić szybko organy dostała upust w kwocie 5.000 złotych jeśli spłacimy organy do marca 2018 ( wpłaciliśmy już 107 000 złotych).

9. Robimy naprawę gruntowna nagłośnienia w kościele
są to trzy etapy I nowy wzmacniacz w kościele i na zewnątrz, dodatkowe nowe trzy mikrofony dla Pana Organisty dla scholii i Oazy i dla Chóru i Grup śpiewających na chórze i osób śpiewających w czasie mszy świętej ślubnej czy innych uroczystości, nowe kable, głośniki na zewnątrz II wymiana starych już   zużytych głośników i ich częściowa naprawa, III nagłośnie  w dolnym kościele będzie zrobione ze starego o ile się da go naprawić w sobotę wypłaciłem Firmie I ratę  9.000 złotych.

10. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła
dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.

11. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie.


12. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom
  z osiedli Halamy, Kurki: Kaczor Wiesława; Kielusiak Ewa; Pitek Zofia; Pitek Genowefa; Kurek Zofia; Kurek Józef; Kurek maria; Kaciczak Halina i za ofiarę 80 zł. na potrzeby świątyni. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedl: Buchole, Kopajdy, Zochra, Bastówka osiedle.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.