XXVIII Niedziela Zwykła 15.X.2017 R.

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Nabożeństwo Różańcowe  w niedzielę o godz. 14.30 i w tygodniu  w kościele  o godz. 16.30. Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież. ( Przypominam o konkursie „ Różaniec z beleczego”).

3. Wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wypominki są starym zwyczajem w kościele, znakiem pamięci o naszych zmarłych, którym wiele zawdzięczamy.  Wypominki  w kościele będą o 8.00; 10.00; (15.00) 17.00.

4. Za tydzień 16.10.2016 we wszystkich kościołach odbędzie się liczenie wiernych uczestniczący we Mszy św. niedzielnej i przyjmujących komunię św..

5. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Nasze Dzieci z Grupy Misyjnej , przygotują oprawę liturgiczną na Mszę Świętą, a po niej będą  zbierać na misje przy kościele, będzie można kupić znicz i skosztować słodkiego wypieku.

6. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas różańca świętego i Mszy Świętej o godz. 17.00.

7. W piątek, miniony odbył się ostatni w tym roku dzień Fatimski, a zarazem przeżywaliśmy zakończenie 100 lecia Objawień Fatimskich w Portugalii ( maj 1917 – maj 2017), jak również kolejną  rocznicę Koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej Biskupimi koronami. Serdecznie dziękuję  dzieciom sypiącym kwity, rocznicowym , grupie misyjnym i wszystkim pozostałym i ich rodzicom, ministrantom, lektorom, osobom czytającym lekcje w czasie Mszy św. za ubranie kościoła i figury Pani Marii Leleń, Parafianom za kupione kwiaty do ubioru kościoła i Figury. Góralom z panem Kozyrą na czele, Strażakom z Panem Wsolakiem na czele, Szafarzom za niesienie naszej Pani Fatimskiej, Panom z Rady parafialnej za niesienie baldachimu, Rodzinie państwa Janiom za niesienie darów, Oazie, oraz Zespołom śpiewającym : Pod Turbaczem, Porębiański Ród, Chór Gloria Dei; Panu Organiście, Zespołowi Muzycznemu za koncert zagrany dla Maryi, Grupie Dzieci i młodzieży z Siostrą Bernadettą na czele za przedstawienie o siostrze Łucji i Panu Organiście Sebastianowi  z Warszawy za wspaniały koncert z okazji 100 lecia Objawień Maryjnych w Fatimie. Wszystkim modlącym się w kościele Parafianom, Gościom, i za przepiękne stroje góralskie. Dziękuję bardzo za pomoc w kuchni , za przygotowanie kolacji dla księży i Gości : Panu Wojtkowi Leleń, Paniom Marii Leleń, Małgorzacie Glonek, Czesławie Śliwa,  Ani Kacik, Ani Cichańskiej , Ewie Słowik, Panom Andrzejowi Glonek; Czesławowi Zapele. Wielkie podziękowanie chcę złożyć Panu Bogusławowi i Magdzie Słowik, za przygotowanie Koncertu Organowego, zaproszenie gościa i pomoc przy wydrukowaniu afiszów i zaproszeń do wszystkich parafii naszego dekanatu Mszana Dolna. Dziękuję bardzo firmie Studio Graficzne GDM i Pani Ani Lach za wykonanie przepięknych projektów zaproszeń i afiszów. Pragnę wszystkim wymienionym i nie wymienionym  bardzo serdecznie podziękować za przepięknie przygotowanie i przeżycie Uroczystości Fatimskich . Już dziś zapraszam  do udziału w kolejnych uroczystościach w Maju 2018 roku.

8. Spotkania dla dzieci i młodzieży, oraz dorosłych: w poniedziałek  o godz. 17.00 – spotkanie z ministrantami; o godzinie 18.00 – spotkanie z lektorami; w poniedziałek o godz. 19.00 – spotkanie z OAZĄ, w piątek o 15.30 – spotkanie Grupy Misyjnej 19.00- spotkanie Zespołu „Porębiańskiego Rodu”, w sobotę godz. 18.00 – spotkanie „Chóru Gloria Dei”; „Grupa O. Pio” ( charytatywna) zawsze 23 dnia każdego miesiąca, po Mszy św. wieczornej; „Żywy Różaniec”  każda I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00. Zapraszamy.

9. We wtorek Msza święta
wyjątkowo odprawiona zostanie rano , ponieważ jadę z dziećmi z klas IV i z rodzicami do Częstochowy na spotkanie z Maryją. Różanie c z komunią świętą będzie we wtorek o godzinie 16.30.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: :
z osiedli: Jopki, Kaczory; Kowal Helena; Szczypta Anna; Kraus Józefa; Popielska Zofia; Cichórz Barbara; Kowal Julia; Kowalczyk Bożena i  za złożoną ofiarę w kwocie 120 złotych na potrzeby kościoła. W nadchodzącym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła  w poniedziałek  i  w sobotę od godz. 9.00 rodziny z osiedla Halamy, Kurki

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.