XXV Niedziela Zwykła – 24.X.2017R.

1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Może w pobliżu nas żyją biedne dzieci, które trzeba wesprzeć, aby i one godnie i radośnie uczęszczały do szkoły. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej, sprawowanej w naszym kościele.

2. Zapraszam na spotkanie robocze Radę Parafialną, (po wakacjach) dziś po Mszy św. o godzinie 10.00 na plebanię. Spotkanie to jest bardzo ważne , obecność jest  wskazana.

3. Spotkanie Oazy młodzieżowej w poniedziałek o godzinie 17.00, Ministrantów w poniedziałek o godz. 17.00 , a lektorów o godz. 18.00,  Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 15.30. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.

4. W środę o godz. 17.45 – nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a następnie  Msza święta wieczorna.

5. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. Tym bardziej zapraszam na świąteczną Mszę Świętą o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału
w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 16.30 , potem Msza święta o godzinie 17.00. W niedzielę Różaniec o godzinie 14.30, a później  wieczorna Msza święta o godzinie 15.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

7. Dzieci przygotowujące się do I komunii świętej wraz z rodzicami zapraszam w niedzielę na godzinę 15.00 odbędzie się krótkie spotkanie i poświęcenie różańców dla dzieci, a potem i wspólny różaniec w kościele, które poprowadzą dzieci.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, wszak z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki. 

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Misiury , Białonie: Kurek Zofia; Kurek Ewa Kaciczak Tadeusz; Rapciak Jan; Rapciak Józef; Rapciak Weronika;  Kowal Mieczysław; Halama Teresa; Halama Stanisława; Halama Józefa; Najrowska Józefa;  Kraus Zofia; Misiura Małgorzata; Zapała Andrzej; Kretek Grażyna; i za ofiarę 150 zł. na kwiaty. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie godzina do ustalenia rodziny z Osiedla : Gwałty. Proszę uprzejmie o sprzątanie w  poniedziałek i w sobotę od godz. 9.00.

10. Firma Green Office Ecologie razem we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie będzie przeprowadzała zbiórkę do utylizacji urządzeń  elektrycznych i elektronicznych -  na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce w dniu 28.09.2017 o godzinie 13.30. Kto ma stary zużyty sprzęt lub niedziałający może przywieść wieczorem w środę i czwartek pod kościół obok skrzynek na ubrania PCK i zostawić.

11. 
Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla naszych ostatnio zmarłych Panią Jadwigę.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.