XXIV Niedziela Zwykła – 17.IX.2017R.

Witamy w naszej wspólnocie ks. proboszcza dr. Jacka Ryłko SDB (Werbistę) z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach dekanat Salwatorski , który będzie dzisiaj w naszej wspólnocie głosił Słowo Boże. Ofiarę złożona w czasie wszystkich Mszy Świętej przekażemy  na cel budowy kościoła w której ks. Proboszcz pracuje i w której buduje kościoł dla wiernych ze swojej parafii. Bóg zapłać w imieniu ks. Proboszcza za złożoną na ten cel ofiarę.

2. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu.

3. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Drodzy Rodzice, postarajcie  się szczególnie w tym tygodniu znaleźć dodatkowy czas dla naszych dzieci i właśnie z nimi wyjść do kina czy do teatru, porozmawiać na temat tego, czego się ostatnio uczyły, co ich szczególnie zainteresowało lub zaniepokoiło, czego od nas oczekują. Nie żałujmy czasu na wychowanie naszych dzieci, gdyż to właśnie jest najważniejszą inwestycją nie tylko w ich rozwój, ale także w rozwój całego społeczeństwa.

4. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie Uroczystości Matki Bożej Fatimskiej całej asyście za ubranie i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej parafianom z osiedli: Porębscy, Nowa Wieś, Pańskie. Dziękuję rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieciom pierwszokomunijnym za niesienie różańca, ministrantom i lektorom, Panom za niesienia Baldachimu, Porębiańskiemu Rodowi  za upiększenie liturgii Fatimskiej swoim pięknym śpiewem i wszystkim, wiernym gościom ,  którzy wzięli udział tak liczny w modlitwie Fatimskiej – Pokutnej. Zapraszam już dziś na 13 października 2017 ( piątek) na godz. 19.00,ze świecami na ostatnie wieczorne nabożeństwo Fatimskie, a zarazem zapraszam na odpust Parafialny.

5. Dzisiaj w rocznicę napaści sowieckiej na Polskę / 17.IX. /modlimy się w int. Sybiraków, oraz za tych co oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

6. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

7. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

8. W sobotę 23.09.2017 przypada  wspomnienie św. O. Pio.  Ze względu na przypadające w tym dniu wspomnienia, szczególnego patrona, będziemy się modlić szczególnie za naszych bliskich przebywających za granicą. zapraszamy na wspólną modlitwę członków grupy św. Ojca Pio. Bardzo proszę o przybycie na msze świętą wszystkich, którzy mają kogoś za granicą, a także tych, którzy rozumieją, jak trudne jest życie z dala od domu rodzinnego. Po mszy św. zapraszam na I spotkanie Członków Grupy Ojca Pio. Proszę wszystkich o przybycie, do kościoła i do salki.

9. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas Chór „ Gloria Dei” , Zespół Porębiański Ród, Pod Turbacem; , parafialna grupa Caritas- grupa O.Pio, Schola, grupa Misyjna, Liturgiczna Służba Ołtarza… Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

10. Spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek po Mszy świętej wieczornej, Ministranci młodsi w poniedziałek o godz. 17.00 , a lektorów w poniedziałek o godz. 18.00,  Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.00. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.

11. W sobotę wieczorem o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji zmarłych profesorów i kolegów Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej z okazji 50 – lecia obrony dyplomów. Zapraszamy wszystkich gości.

12. Składam podziękowania za sprzątanie w minionym tygodniu świątyni parafianom z osiedla : Zagronie:  Rapciak Franciszek; Rapciak Stanisław; Zapała Jadwiga; Kałafut Barbara; Kałafut Adam; Szczypta Stanisław; Kubik Agata; Moskała Barbara; Hudomięt Ewa, Bóg zapłać za ofiarę 90 zł. na dekorację kościoła. Proszę w tym tygodniu o pracę rodziny: z osiedla: Białonie i Misiury. Prace proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godz. 9.00.

13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej
: mamy do dyspozycji Gościa Niedzielnego, Niedzielę I Małego Gościa dla dzieci. Gazety te można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła.

14. Firma Green Office Ecologie razem we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie 
będzie przeprowadzała zbiórkę do utylizacji urządzeń  elektrycznego i elektronicznego na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowe w Afryce  w dniu 28 09.2017 o godzinie 13.30. Kto ma stary zużyty sprzęt lub niedziałający może przywieść wieczorem w środę i czwartek pod kościół obok skrzynek na ubrania PCK i zostawić.  Firma odbierze ten sprzęt dnia 28 09.2017 godz. 13.30. 

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.