XXIII Niedziela Zwykła – 10.IX.2017R.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 10.00  poświęcenie tornistrów dzieci klas I szkoły podstawowej, oraz błogosławieństwo dzieci.

W środę 13 września 2017 odbędzie się piąte nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim będzie o godzinie 18.00. Na to święto został zaproszony ks. kanonik Stanisław Pitek proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Tłuczań, nasz rodak. Proszę, aby  Figurę Matki Bożej Fatimskiej udekorowali i  nieśła w czasie procesji asysta z osiedli Porębscy, Nowa Wieś i Os. pańskie. Proszę również o asystę do niesienia relikwii św. Jana Pawła II i Św. Franciszka , Hiacynty w i św. O Pio strojach regionalnych. Proszę rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Nadzwyczajnych Szafarzy o pomoc w czasie Liturgii. Zapraszam Zespół „Pod Turbaczem” i  Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję. Plan dnia Fatimskiego 13.09.2017, Msza św. o godz. 18.00 Różaniec procesja, adoracja relikwii Błogosławionych Franciszka I Hiacynty.

3. W najbliższy czwartek  przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża bywa źle traktowany przez niektórych, zatem weźmy udział we Mszy Świętej w kościele o godz. 7.00 lub 18.00. Po Mszy św. w kościele uczcimy krzyż przywieziony z Jerozolimy poprzez ucałowanie relikwii krzyża. W tym dniu w naszej parafii nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu tylko pielgrzymka na Górę Potaczkową do Krzyża. W czwartek 14.09.2017  jeśli nie będzie deszczu udamy się z pielgrzymką na Górę Potaczkową, na Mszę św. o godz. 17.00.  Podczas tej Mszy św. nasz ks. diakon Dawid Kuna wygłosi kazanie na temat Krzyża świętego, a Mszę św. od prawi ks. proboszcz z Olszówki, ks. Stanisław Kasprzak. Gromadzimy się o godzinie 15.15 , przy kościele a o godz. 15.30 nastąpi wspólne wyjście pod Krzyż.  Zachęcam wszystkich do udania się na to spotkanie przy Krzyżu, będzie obecny cała nasza Gmina. Zapraszam.

4. W piątek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. Msze Święte o 18.00  do udziału w których serdecznie zachęcamy.

Serdecznie zapraszam rodziców i młodzież z klas II gimnazjum  na  spotkanie związane z przygotowaniem do przyjęcia sakramentu bierzmowania piątek 15.09.2017 po Mszy św. wieczornej. Proszę wszystkich o obecność. 

6. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy), grupa Misyjna które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup. Spotkania odbywają się: spotkanie Oazy młodzieżowej 15.09.2017, po Mszy św. wieczornej. Spotkanie grupy misyjnej dla dziewczynek ze szkoły podstawowej w piątek o godzinie 16.00. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów,, oraz Lektorów według ustalonego w sobotę czasu spotkania w Sali katechetycznej. Wszystkich chętnych chłopców po III klasie szkoły podstawowej, a mających pragnienie służyć Bogu przy ołtarzu zapraszamy na to spotkanie. Drodzy rodzice zachęćcie dzieci do uczestniczenia w tych spotkaniach, służą one pomnożeniu wiary, ale także umocnieniu więzi rówieśniczej.

Dzisiaj po Mszach świętych można pod chórem złożyć ofiarę u Państwa z Rady Parafialnej na organy , czy na remont, lub gaz, czy potrzeby naszego kościoła. Za wszelką pomoc finansową i materialną złożoną  składam serdeczne Bóg zapłać. Już dziś zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w niedzielę 24.09.2017  po Mszy świętej o godzinie 10.00. Proszę wszystkich członków o obecność na tym ważnym spotkaniu.

8. Od października br. Chrzty dzieci odbywać się będą w każdą trzecią niedzielę każdego miesiąca w czasie tej mszy św. będziemy mszę św. modlić tylko w intencji dzieci i ich rodziców, oraz będzie kazanie katechetyczne na temat Sakramentu chrztu świętego. Dzień wcześniej ( w sobotę, przed chrztem) rodzice i rodzice chrzestni będą mieć spotkanie po wieczornej Mszy świętej, w salce katechetyczne, lub w kancelarii.

9.W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

10. Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzinom z osiedla Mrałty, Gąsiory, Słomiany: Misiura Stanisława; Pitek Zofia; Zapała Maria; Liberda Agata; Liberda Zofia; Smreczak Maria; Smreczak Zofia; Smreczak Monika; Smreczak Krystyna;  Smreczak Agnieszka i za ofiarę 150 zł. na potrzeby świątyni. Proszę w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w poniedziałek w sobotę o godzinie 9.00 rodziny z osiedle „ Za Gronie”.

12. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. W szczególny sposób pragniemy ogarnąć modlitwą ostatnio zmarłych parafian i ich bliskich.

13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która można nabyć u ministrantów na zewnątrz kościoła

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.