XXII Niedziela Zwykła 03.IX.2017r.

1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 8.00 zapraszam wszystkich członków róż różańcowych na zmianę tajemnic różańcowych.

3. W poniedziałek 4.09.2017 – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele w czwartek o godzinie 08.00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie jeszcze codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

4. We wtorek o godzinie 19.00 będzie odprawiona w Koninkach w kaplicy Odpust ku czci św. Rozalii. Będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców.

5. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w niedzielę 10.09.2017 o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami. Zapraszam wszystkie dzieci z klas I i II ze szkoły podstawowej z rodzicami na Mszę św. w niedziele 10.09.2017 o godzinie 10.00. Jest to ważne spotkanie dla dzieci i rodziców.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek miesiąca. W pierwszy czwartek – godzina święta przez cały dzień od 7.30 do 17.45, a następnie – Msza Święta o godzinie 18.00.

7. Zachęcam, dorosłych dzieci, młodzież, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Na wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi) księża będą oczekiwać w konfesjonałach w czwartek, piątek od godz.: 15.00 do 18.00. Natomiast Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 7.00 i o 18.00. Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Zacznijcie go, kochani, z czystymi sercami, aby łaska Boża mogła łatwiej docierać do każdego zakątka waszych serc. W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. Msze święte w wrześniu rano o godzinie 7.00 w poniedziałek i w czwartek. W pozostałe dni tygodnia o godzinie 18.00. Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej w środę o godz. 17.45, Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek przed mszą świętą o godzinie 17.40, Różaniec Fatimski w sobotę o godzinie 17.25. Zapraszam do licznego udziału.

9. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów, oraz chętnych młodzieńców do Służby Bożej  w sobotę 9.09.2017 po Mszy świętej wieczornej, spotkanie to jest obowiązkowe ( którzy chłopcy nie przyjdą na to spotkanie to będzie znak , że rezygnują ze służby Panu Jezusowi przy ołtarzu ( bardzo serdecznie też, proszę rodziców byłych ministrantów o zwrot komży, alby, sukienek, jak również kapturków do ks. diakona i do kościoła. Wszystkich chętnych chłopców po III klasie szkoły podstawowej, a mających pragnienie służyć Bogu przy ołtarzu zapraszamy na to spotkanie organizacyjne. I spotkanie OAZY w piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszam uczniów z klas szkół średnich, Gimnazjum, bierzmowanych , czy przygotowujących się do tego sakramentu.

10. Zapraszam w sobotę 09.09.2017 na godzinę 17.00 do kościoła Rodziców dzieci klas III – komunijnej
w sprawie całorocznego przygotowania do tej wielkiej uroczystości. Spotkanie to jest obowiązkowe.

11. Rodziców uczniów  z klas III Gimnazjum , i samych uczniów, którzy pragną przystąpić w tym roku szkolnym 2017/2018
  do Sakramentu Dojrzałości w piątek po Mszy świętej wieczornej. Nastąpiły zmiany dotyczące przyjmowania sakramentu Bierzmowania. Spotkanie to jest obowiązkowe.

12. Przypominam, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii:
codzienną Eucharystię sprawujemy o godz. Poniedziałek , czwartek o godz. 7.00; we wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę, o godzinie 18.00. w niedziele i święta o godz. 8.00, 10.00, 17.00 W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa: w środy – na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.45, a w piątki – na Koronkę do miłosierdzia Bożego i Litanie do Miłosierdzia Bożego o godz.: 17.30; w czwartek mamy całodzienną adoracje Pana Jezusa w naszym kościele. ( tak będzie do końca września).  Zapraszam.

13. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją.
W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

14. Zapraszam na pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii w niedzielę 10.09.2017 , godz. 5.30 wyjazd z pod kościoła, , 9.00 Droga Krzyżowa na dróżkach, 10.00 Msza św. z udziałem ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego powrót w godzinach popołudniowych. Zapisy w niedzielę po mszach św. (ostateczny termin zapisów tylko do czwartku bo trzeba zamówić autobus, miejsc przewidziano 20).  

15. W przyszłą niedzielę ( druga miesiąca września ) 10.09.2017 na wszystkich Mszach świętych
Panie i Panowie  z Rady parafialnej będą zbierać ofiary na kościół i na organy składam wszystkim ofiarodawcom  serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary .

16. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom
z osiedlaBrzyzek: Misiura Michalina; Misiura Edyta; Misiura Maria ; Misiura Renata; Filipska Małgorzata; Luranc Anna; Luranc Klaudia; Dudzik Krystyna; Halama Jolanta; Liberda Anna; Odyjas Janina i za ofiarę 120 zł złożoną na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedli: Mrałty, Gąsiory, Słomiany Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

17. Polecamy prasę katolicką:
GOŚĆ NIEDZIELNY i zaległe DWIE NIEDZIELĘ (poczta nie przyniosła wcześniej),. Zapraszamy do lektury;

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.