XXI Niedziela Zwykła 27.VIII.2017r.

1. Kończy się czas wakacji i urlopów. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni beztroski, wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przepraszajmy, jeśli zrobiliśmy sobie urlop również od Pana Boga. I nade wszystko prośmy o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki. Wszystkim Wczasowiczom, Gościom, Turystom życzę szczęśliwego powrotu do domów. Zapraszam bardzo serdecznie do naszej miejscowości Poręby Wielkiej i Koninek – zawsze jesteście mile widziani.

2. Pragnę wszystkich Parafian poinformować , że ks. Diakon
 Dawid KUNA z  Krakowa -Mistrzejowice, św. Maksymiliana Kolbe został skierowany na praktykę diakońska w naszej Parafii od 27 sierpnia 2017 do 30 czerwca  2018 roku. Bardzo jestem wdzięczny Ks. arcybiskupowi Markowi i Ks. Rektorowi za przysłanie mi pomocy do parafii. Proszę was również aby serdecznie go przyjąć w nasze Parafialne , wioskowe progi by czuł się dobrze  jak w sowim rodzinnym domu. Życzę Mu błogosławieństwa Bożego i dobrej praktyki w naszej szkole i parafii.

3. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz. (…) będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.

4. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek
i pierwsza sobota i niedziela miesiąca.
Tym bardziej zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszym kościele będzie taka możliwość w czwartek szkoła podstawowa od godz. 15.00 do 17.30. Również w piątek szkoła gimnazjum, szkoły średnie, orz dorośli  od godz. 6.30 do 7.00 i popołudniu 15.00 do 17.30 z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej, w piątek od godziny 9.00.

5. Zachęcam też do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek
  od godz. 7.30 do 17.45, oraz modlitwy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszosobotniego nabożeństwa, o godzinie 18.00, będzie Msza święta.

6. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78.
rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas piątkowej Mszy Świętej o godz.18.00 i pierwszopiątkowego nabożeństwa będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

7. Ponieważ rozpoczyna się za niecałe dwa tygodnie  nowy rok szkolny 2017/2018,
dlatego pragnę wspomóc naszych parafian ( rodziny wielodzietne), dlatego zapraszam  od środy na plebanię , gdzie będzie można kupić podręczniki u minie na plebanii  po połowie ceny, (-50%), jeśli ktoś woli kupić za normalną cenę w księgarni to może. Wszystkie podręczniki maja już nowy program od tego roku i można je również będzie odsprzedać niższej klasie po zakończeniu roku szkolnego, oprócz klasy III szkoły podstawowej , którym kupie nowe podręczniki i klasy VII szkoły podstawowej, dla przedszkolaków, i klas które uczy siostra najmłodsze dzieci, zakupię po ustaleniu z siostrą, tytułu podręcznika  jaki będzie siostra używać ( dzieci otrzymają w szkole i przedszkolu).

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom
z osiedla Filipy: Nowak Maria; Napora Grzegorz; Cichańska Natalia; Cichańska Barbara; Cichańska Zofia; Kraus Teresa; Matuła Maria; Matuła Aneta i za ofiarę 80 zł złożoną na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: Brzyzek. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

9. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Mieszkańcom Poręby Centrum, Poręby Górnej za przygotowanie wieńców (koron) dożynkowych i za owoce i za wszelkie dary ofiarne złożone w koszach, w czasie Mszy świętej Dożynkowej  Również dziękuje za przygotowana liturgię za śpiew, psalmu , czytania oraz Porębiańskiemu Rodowi i Grupie muzycznej Rapciaków. Niech Bóg wszystkim obecnym na Mszy świętej i na Dożynkach i za wszelki udział błogosławi, a Maryja Fatimska chroni od wszelkiego zła. Bóg zapłać.

10. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia.
Zmarłym w ostatnim czasie parafianom śp. Annę Misiura lat 81 pragniemy wypraszać życie wieczne.

11. Polecamy prasę katolicką:
GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELĘ, Zapraszamy do lektury;

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.