XVIII Niedziela Zwykła – 06.VIII.2017R.

1. Serdecznie witam wszystkich naszych Gości i Turystów, życzę Wam dobrego wypoczynku. Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Spróbujmy wykorzystać ten czas również na dobrą lekturę, spotkania z bliskimi, jak i inne zajęcia, które pomogą nam z wdzięcznością spojrzeć na nasze życie.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego.
Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

3. W niedzielę 13 sierpnia 2017 odbędzie się czwarte nabożeństwo Fatimskie w tym roku.
Uroczysta Msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim i procesją wokół kościoła będzie o godzinie 10.00. Na to święto figurę Matki Bożej Fatimskiej proszę o udekorowanie i o niesienie figury w czasie procesji  asystę z osiedli: Gwałty, Misiury, Białonie, Chlipały. Proszę również o asystę do niesienia relikwii św. Jana Pawła II i Św.. Franciszka i Św. Hiacynty, św. O Pio w strojach regionalnych. Proszę Panów z Rady parafialnej do niesienia baldachimu, rodziców dzieci w wieku przedszkolnym o zorganizowanie sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne o niesienie różańca, zapraszam Oazę, dziewczynki z grupy misyjnej, ministrantów i lektorów o przygotowanie asysty, Panów do niesienia Baldachimu, Nadzwyczajnych Szafarzy Porębiański Ród o oprawę muzyczną dla naszej uroczystości. Proszę również o odświętny strój regionalny, i zabranie świec na procesję.

4. Przypominam o konkursie na najpiękniejszy  wieniec dożynkowy wykonany przez Role:
Porębę Górną, Koninki, Porębę Centrum, wieńce te ofiarowane będą w naszym kościele w Niedzielę 20 VIII. o godzinie 10.00, ( i będą nagrodzone miejsca  I. II, III, najpiękniejszy wieniec. Proszę Panie z Rady parafialnej o poprowadzenie przygotowań Uroczystości Dożynkowych w naszym Kościele i wykonania wieńców.

5. Jeszcze dziś po Mszach świętych (godz.: 8.00; 10.00; 17.00 ) oraz we wtorek 8.08.2017, po Mszy świętej o godzinie 18.00
będą zapisy na pielgrzymkę autokarowo - pieszą na Jasną Górę dnia 11.08.2017.( pielgrzymka z autokarowa dołącza w ostatnim dniu do grupy idącej na Jasną Górę i wchodzi Uroczyście do Sanktuarium.  Zapisy i wszelkie informacje u Pani Józefy Lupy. We wtorek wieczorem lista musi być ostatecznie zamknięta.

6. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają dwa święta.
Już w najbliższą środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.

7. W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258).
Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Gdy dobrze przypatrzymy się dziejom Kościoła, wyraźnie widać, że ofiara, zwłaszcza krew męczeńska tych, którzy poszli za Chrystusem, ich przykład, rodzi następne pokolenia wyznawców gotowych oddać wszystko za Ewangelię. Przemienieni ich przykładem idźmy i głośmy w świecie Chrystusowe orędzie zbawienia. Siły do tego łatwo czerpać z codziennej i świątecznej Mszy Świętej, sprawowanej w naszym kościele.

8. Zapraszam Gości , turystów , parafian na Święto Gór
( Turbacz / Polana Rusnakowa), które odbędzie się w  niedzielę 13.08.2017. Msza św. zostanie odprawiona na Turbaczu o godz. 11.00.  

9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Malarze
;
Talaga Małgorzata; Karnicka Aneta; Mosiek Teresa; Pitek Jadwiga; Zapała Wiesława; Smreczak Helena; Kaciczak Janina; Liberda Maria; Smreczak Grażyna; Mróz Halina Bóg zapłać za ofiarę 100 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla Chyby. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.