XVII Niedziela Zwykła – 30.VII.2017R.

1. Serdecznie witam wszystkich naszych Gości i Turystów, życzę Wam dobrego wypoczynku.

2. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

3. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Te ważne intencje przedłożymy Panu Bogu podczas wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

4. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Podczas pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 17.45, przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada 4 sierpnia, akurat w pierwszy piątek miesiąca, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa o godz. 17.30 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele od godz.  15.00 do 17.30. Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą Wychowawczynią powołań kapłańskich, nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca o godzinie 17.00 ( Różaniec Fatimski, adoracja, i Msza święta).

6. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku.

7. Przypominam o konkursie na najpiękniejszy  wieniec dożynkowy wykonany przez Role: Porębę Górną, Koninki, Porębę Centrum, wieńce te ofiarowane będą w naszym kościele w Niedzielę  20 VIII 2017 o godzinie 10.00, ( będą nagrodzone miejsca  I. II, III, za najpiękniejszy wieniec). Proszę Panie z Rady parafialnej o poprowadzenie  na swych rolach przygotowania wieńców. Naszą uroczystość odwiedzi i z nami się będzie modlić Pan Wójt Gminy Niedźwiedź i Pan Sołtys

8. Ostatnie zapisy na 37. Piesza Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę w tygodniu: w poniedziałek o godz. 18.00 w salce katechetycznej u Pani Anny Cichańskiej.

9. Od dziś u pani Lupy Józefy można zapisać się na pielgrzymkę autokarowo-pieszą na Jasna Górę, która dołączy się w ostatnim dniu pielgrzymki pieszej czyli 11.08 i razem wspólnie przejdą ostanie kilometry na szczyt  Jasnej Góry  wyjazd rano i przyjazd późnym wieczorem. Zapisy i wszelkie dodatkowe informacje u Pani Józefy Lupy.

10. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z osiedla Nowina  Kozyry.: Kozyra Agata; Kozyra Jerzy; Kozyra Stanisława; Kozyra Jolanta; Kozyra Anna; Zapała Teresa; Zapała Janina; Zapała Bożena; Ogiela Katarzyna; Igielska Maria; Nowak Joanna; Strama Katarzyna; Zapała Emilka, Zapała Beata;   oraz za złożona ofiarę 170 zł na potrzeby kościoła. Prosimy o utrzymanie porządku w naszej świątyni w nadchodzącym tygodniu rodziny z osiedla: Malarze. Pracę proszę wykonać w poniedziałek i w sobotę o godzinie 9.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Porębie Wielkiej - Koninkach  tel. 18 33 17 210   www.parafiakoninki.pl    mapa witryny   projekt i wykonanie M.S.